Jaki wybrać regał na książki?

Miejsce w domu, które pełniłoby funkcję biblioteczki to ważny element szczególnie dla wszystkich czytelników. To właśnie tam umieszczamy książki, magazyny czy ogólnie prasę, którą chcielibyśmy mieć zawsze pod ręką. Warto jednak, aby regał na książki był nie tylko praktyczny, ale również dopasowany do wystroju wnętrza. Jaki zatem mebel wybrać? Zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się jaki element najlepiej sprawdzi się w Twoim wnętrzu. Zapraszamy do lektury!

Gdy w naszym mieszkaniu pojawia się regał z książkami, to wnętrze staje się swego rodzaju miejscem eleganckim i pełnym czytelniczego zafascynowania. W takich pomieszczaniach oprócz biblioteczki aranżuje się również fotel czy krzesło ze stolikiem, aby móc wygodnie czytać i spędzać wolny czas, relaksując się wieczorami. W sklepach z wyposażeniem do domu znajdziemy dużą ilość modeli regałów i półek na książki. Dlatego ich wybór jest niezwykle ważny, jeśli zależy nam na zastosowaniu odpowiedniego mebla do naszego wnętrza.

Regał czy półki na książki?

To odwieczny problem szczególnie tych, którzy nie wiedzą, który element sprawdzi się u nich lepiej. Półki to idealne zastosowanie do niewielkich pomieszczeń, gdzie nie mamy możliwości stworzyć osobnej przestrzeni na domową biblioteczkę. Nie zajmują również dużo miejsca. Regały jednak są praktyczniejsze, ponieważ umożliwiają pomieszczenie większej ilości książek. Najczęściej zatem wybiera się regał, aby móc zaaranżować funkcjonalną i elegancką przestrzeń w swoim domu.

Regały na książki – zalety

  • Umożliwiają stworzenie osobnej przestrzeni w domu – domowej biblioteczki.
  • To elementy stabilniejsze i świetnie eksponują książki.
  • Pozwalają na zmieszczenie większej ilości książek i przedmiotów.
  • Szeroki wybór modeli na rynku pod względem materiału, rozmiaru, stylu i koloru.

Regał na książki – wymiary elementu

Regały powinny swobodnie pomieścić każdy typ książki, dlatego dobrze wybrać mebel, który może zmieścić książkę w formacie A3, czyli około 30 cm wysokości. Głębokość powinna również wynosić 30 cm, aby móc swobodnie pomieścić jeden rząd literatury. Z kolei grubość regału zależy głównie od szerokości mebla.

Regały najczęściej wykonane są ze stali, MDF, płyty meblowej czy drewna, gdzie drewniane wyposażenie sprawdzi się najlepiej. Charakteryzuje się eleganckim i estetycznym wyglądem, a także prezentuje się jako solidny mebel, wręcz stworzony do utrzymywania książek czy prasy. Popularnym regałem jest element wykonany ze stali lub metalu, który jest bardzo nowoczesny i dobrze poradzi sobie z większym ciężarem. Wygląda również bardzo industrialnie i sprawdzi się do minimalistycznego i loftowego wyglądu wnętrza. Dodaje także lekkości, dlatego dobrze będzie komponować się w przepełnionych przestrzeniach o niewielkich rozmiarach.  Podczas zakupu regału wybierzmy rodzaj i wygląd mebla dopasowanego do naszego stylu oraz potrzeb.

Zamykany regał na książki – nowoczesny mebel w salonie lub gabinecie

W sklepach i salonach meblowych często znajdziemy regały w różnych wersjach oraz modelach, gdzie możemy wybrać odpowiedni element do każdego typu wnętrza – do salonu, sypialni czy gabinetu. Popularny staje się model regału zamykanego, który przypadnie do gustu szczególnie tym, którym brakuje przestrzeni do przechowywania ważnych przedmiotów czy dokumentów, które niekoniecznie muszą znajdować się na wierzchu. Regał zamykany będzie zatem swego rodzaju szafką na potrzebne elementy. W ofertach sklepów znajdziemy taki model mebla nawet z asymetrycznymi półkami czy szafkami różnych rozmiarów.

Jaki kolor regału na książki wybrać?

Regały na książki spotkamy najczęściej w kolorze białym lub czarnym. Odcienie te będą dobrze prezentować się zarówno w nowoczesnym, jak i rustykalnym wnętrzu, dlatego pasują do każdego pomieszczenia niezależnie od jego stylu. Wybór koloru zależy jednak ściśle od naszych upodobań i stylu przestrzeni. Możemy kolorystykę mebli dobrać również do naszych ścian i dodatków znajdujących się w salonie czy gabinecie. Jednak zarówno czarny, jak i biały regał będą wyglądać elegancko oraz dodadzą wnętrzu klasy, przez co pomieszczenie stanie się praktyczne.

źródło zdjęcia: freepik.com

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jak wybrać zbiornik na gaz płynny dla gospodarstwa domowego?

Read Next

Opakowania kurierskie przydatne w każdej firmie

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments