Jakie style aranżacyjne są w trendach na 2021 rok?

Trendy nie stoją w miejscu, choć lubią bardzo czerpać z tego, co już było. Nie inaczej jest w najmodniejszych stylach aranżacyjnych na 2021 rok, które inspirują się tym, co najlepsze z historii trendów.

W nowym roku niezmienne jest jednak sięganie po motywy blisko natury, wprowadzanie miękkich motywów, tworzenie z domu prawdziwej oazy, która ma być naszym schronem i która pozwala nam odpoczywać w sposób komfortowy. Jeszcze więcej we wnętrzach spokoju, okrągłości i ciepła. Jak zmienić swój dom na 2021 rok?

Królestwo lat 70.

Zarówno w modzie, jak i w aranżacjach wnętrz możemy zauważyć silny trend nawiązujący do lat 70. To styl, który pełen jest ciekawych połączeń kolorystycznych, okrągłych mebli, kształtów geometrycznych, które są intrygujące, ale nie narzucają się ze swoją obecnością. Lata 70. we wnętrzach to przede wszystkim ciekawe wzory, geometria mebli, czyli fotele i kanapy na charakterystycznych cienkich, drewnianych nóżkach, tapety i miękkie faktury. Nic dziwnego, że styl ten robi teraz come-back – jest nawiązaniem do epoki wolności i młodości, zachęca swoją przytulnością. Już dodanie kilku elementów retro do naszych pomieszczeń sprawi, że odżyją one, staną się ciekawe i bardzo klimatyczne. Ciepłe, kwiatowe, nostalgiczne – to wszystko, czego pragniemy w czasie, gdy większość czasu spędzamy w obrębie naszego domu.

Źródło: Studio Loko

 

Jakie style aranżacyjne są w trendach na 2021 rok?
Źródło: Studio Loko

Ciepły minimalizm

W momencie, gdy nasz dom staje się zarówno biurem, szkołą i właśnie domem, funkcjonalność jest kluczowa. I choć przez lata ogromną popularnością cieszył się znany wszystkim minimalizm, powoli miejsce szarości zajmują ciepłe barwy żółtego i żywsze zielenie oraz niebieskie. Oczywiście nie oznacza to, że zupełnie rezygnujemy ze stonowanych, harmonijnych wnętrz minimalistycznych czy skandynawskich – po prostu staramy się je ocieplić, dodając do wnętrz nieco lżejszych barw. Rosnącym trendem jest pojawiający się w projektach żółty, który kojarzy się z lekkością i latem oraz pomarańcz, który z kolei sprowadza nas do motywów naturalistycznych. Często w pomieszczeniach w 2021 roku przebijać się będą fiolety oraz niebieskie w różnych odcieniach, które nadają szlachetności i potrafią pięknie wybijać się na tle kolorów ziemi.

Źródło: Studio Loko

Len i przędza

Przy ocieplaniu wnętrz naszymi przyjaciółmi stają się len, mocno nawiązujący do stylu hobo oraz przędza pętelkowa, która to pojawia się w kocach, pledach czy poszewkach na poduszki. Oba te motywy pięknie ze sobą korespondują, tworząc jednocześnie nieco letni, plażowy klimat i dodając pomieszczeniom ciekawej tekstury i przytulności. Jak już wspomnieliśmy na początku, w trendach na ten rok jest wiele motywów, które mają nasze wnętrza ocieplić, tak byśmy mogli otulić się w naszych domowych pieleszach. Do okrągłych, owalnych, miękkich mebli świetnie sprawdzą się właśnie takie akcenty, w postaci kosza czy klosza na lampę wykonanych z lnu czy bambusa. W trendach są przeróżne materiały, grube dywany, naturalne faktury. Wszystko to tworzy przestrzeń niezwykle przytulną i bezpieczną i właśnie dlatego motywy te królują się w 2021 roku.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Nowoczesne włączniki światła sterowane aplikacją

Read Next

Jakie korzyści dają aluminiowe maszty oświetleniowe?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments