Jakie usługi oferuje deweloper w ramach wykończenia mieszkania pod klucz?

Dzisiaj niemalże każdy deweloper posiada w swojej ofercie usługę wykończenia mieszkania pod klucz. To korzystna propozycja dla osób doceniających komfort. Na jaką obsługę możemy wówczas liczyć?

Wykończenie mieszkania pod klucz to usługa polegająca na wykonaniu konkretnych prac wykończeniowych przez dewelopera. To alternatywa dla standardu deweloperskiego, w którym to na barkach klienta spoczywa wykończenie nieruchomości – może on zrobić to we własnym zakresie albo znaleźć ekipę.

Gdy deweloper posiada w swojej ofercie usługę pod klucz, warto ją rozważyć, ponieważ nie dość, że zapewnia ona maksymalny komfort, to jeszcze pozwala na uzyskanie korzystnych oszczędności w porównaniu z wynajęciem ekipy i samodzielnym zakupieniem materiałów. Ceny zaczynają się już od około 600 złotych za metr kwadratowy nieruchomości!

Wykończenie pod klucz – zakres usług

W przepisach nie znajdziemy dokładnych wytycznych, co obejmuje usługa wykończenia pod klucz, dlatego też każdy deweloper może posiadać w tym przypadku nieco inny zakres usług. Najczęściej jednak w ramach wykończenia pod klucz możemy skorzystać z poniższych prac:

  • malowanie ścian i sufitów
  • montaż drzwi wewnętrznych
  • kładzenie podłóg – panele, płytki
  • wykończenie łazienki – kafelkowanie, montaż ceramiki oraz armatury łazienkowej

W zależności od wybranego pakietu usługi deweloper może zaoferować także inne prace, na przykład może być to wykończenie kuchni z użyciem mebli na wymiar, montaż osłon okiennych czy też montaż lamp i osprzętu elektrycznego.

Wykończenie mieszkania pod klucz z projektantem

Warto również wskazać, że wielu deweloperów oferuje swoim klientom usługi wykończenia mieszkań pod klucz we współpracy ze sprawdzonymi projektantami wnętrz. Za pomoc projektanta nie trzeba wówczas dopłacać, dlatego też to korzystne rozwiązanie z punktu widzenia klienta, który może otrzymać fachowe wsparcie w urządzeniu swojej nieruchomości. Dokładny wykaz prac wchodzących w skład wykończenia mieszkania pod klucz można znaleźć w katalogach usługi.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Rodzaje zabezpieczeń wykopów, skarp i zboczy – które wykonuje się w pracach geotechnicznych?

Read Next

Zdjęcia w ksero – drukowanie

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments