Jakie zastosowanie mają profile LED? Skąd popularność tego oświetleniowego trendu?

Profile LED w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużo popularnością. Wykonane są one z trwałego aluminium, dzięki czemu gwarantują długą żywotność. To cenne uzupełnienie dla taśm LED. 

  • Zalety profili LED
  • Montaż profili LED

Zalety profili LED

Profile LED to specjalne listwy aluminiowe, które stanowią cenne uzupełnienie nowoczesnego oświetlenia. Aluminium, z którego zostały wykonane, to doskonałe uzupełnienie dla oświetlenia, jakim jest taśma LED. Aluminium jest przede wszystkim materiałem o długiej żywotności, nierdzewności, a także odporności na różnego rodzaju uszkodzenia. Co ważne, materiał ten pozwala na stosunkowo proste modyfikacje. Żadnego problemu nie sprawia na przykład jego docięcie. Montaż jest więc wyjątkowo szybki i nie wymaga dodatkowych prac.

Co daje profil LED? Przede wszystkim chroni taśmy LED przed przypadkowym zniszczeniem, stanowi dodatkową barierę. Dzięki jego zastosowaniu taśmy także zdecydowanie mniej się brudzą, co przekłada się również na lepszą jakość samego oświetlenia. Przede wszystkim profile zapewniają optymalną temperaturę pracy dla taśm. Te montowane bezpośrednio na gipsie czy ścianie po jakimś czasie zaczynały się nie tylko odklejać, ale i same diody paska świeciły coraz słabiej. Problemów tego typu można zaś uniknąć stosując profile LED. Dodatkowo, szyny LED są łatwo dostępne, występują w ogromnej ilości rodzajów, co ułatwia ich dostosowanie do konkretnej instalacji, a przy tym wszystkich są stosunkowo niedrogie. Z tych wszystkich powodów stale rośnie popularność zarówno profili, jak i taśm LED.

Montaż profili LED

Profile LED są popularne także ze względu na swoją ogromną uniwersalność. W zależności od potrzeb, warunków instalacji oświetlenia i efektu, jaki chce się uzyskać. Nie masz ograniczeń, które wymagałyby stosowania tylko jednego rozwiązania. Obecnie dostępne są zarówno wpuszczane profile LED, jak i tradycyjne profile aluminiowe. Do wyboru są także profile LED podtynkowe oraz sufitowe. Taka różnorodność pozwala bez problemu poprowadzić taśmy LED zgodnie z projektem oświetlenia. Każdy z rodzajów profili wymaga nieco innego montażu. Do niego dopasowane są także odpowiedniego rodzaju uchwyty, wkręty, spinki. Łączenie pojedynczych profili w większe odcinki umożliwiają specjalne łączniki montażowe. Do każdego z profili pasują odpowiednie taśmy LED. W zależności od typu profilu możesz wybrać taśmę LED o szerokości 8, 10 lub nawet 16 mm. To także poszerza możliwości aranżacyjne i osiągnięcie wymarzonego efektu w zakresie oświetlenia konkretnego typu przestrzeni.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Jak przygotować mieszkanie pod ozonowanie?

Read Next

Czy dystrybutor do wody w domu to dobre rozwiązanie?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments