Jeden klucz do wszystkiego

Wygoda zawładnęła naszym życiem. Smartphone stał się mobilnym centrum dowodzenia, wiele posiadanych aplikacji zapinamy pod jedno konto google, więc czemu by nie ograniczyć ilości noszonych kluczy… do jednego?

System klucza jednakowego

Nie raz, nie dwa, zdarzało Ci się szukać odpowiedniego klucza do drzwi. Jeżeli dodatkowo mieszkasz w domu to doskonale wiesz, że wybieranie odpowiedniego klucza do furtki, bramy wjazdowej, garażu, czy drzwi wejściowych, kiedy wracasz zmęczony po całym dniu pracy, może zirytować. Można jednak ten problem rozwiązać w bardzo prosty sposób. Korzystając z systemu klucza jednakowego zyskujemy wygodę, a także większe bezpieczeństwo!

Wygodne, ale czy bezpieczne?

Zapewne ktoś może zadać sobie pytanie: Ale czy to jest bezpieczne? Zdecydowanie tak. Po pierwsze mają jeden klucz, unikamy sytuacji w której znajdowałby się on w pęku innych kluczy, który z kolej trzeba upychać po torbach, plecakach, aktówkach, itp. Mając tylko jeden klucz spokojnie możemy go schować do kieszeni (nawet w marynarce), i nie obawiać się, że będzie się on odkształcał i zaburzał estetykę naszego ubioru. Jeden klucz to także brak potrzeby rozpinania kółka, na którym przeważnie wisi kilka kluczy. Unikamy w ten sposób sytuacji, gdzie wyrobione kółko pozwoli na wysmyknięcie się danego klucza z zestawu pozostałych. Kolejnym atutem tego systemu jest brak możliwości dorobienia kolejnego egzemplarza bez autoryzacji. Tym samym gubiąc nasz klucz, nie musimy się obawiać, że w przypadku zguby i odnalezienia, znalazca mógł dorobić sobie własny egzemplarz.

Gdzie najlepiej sprawdzi się system jednego klucza?

Rozwiązanie to świetnie sprawi się w domach i firmach. Ograniczenie kluczy zdecydowanie ułatwi administrowanie nimi, a dodatkowo brak możliwości dorobienia kolejnych egzemplarzy bez autoryzacji (np. przez pracownika), sprawi że będziemy wiedzieć o wszystkich kluczach jakie posiadamy. W domu ten system ułatwi np. opiekę nad małym dzieckiem. Możemy zamykać pokoje do których nie chcemy, aby dziecko miało dostęp, a w razie potrzeby mamy przy sobie jeden klucz, który otworzy każde drzwi. Genialnym połączeniem okazuje się gdy mamy dom i firmę. Wtedy posiadając zaledwie dwa (choć może być i jeden) klucze, mamy dostęp zarówno do naszego miejsca spoczynku, jak i miejsca pracy.

Firma Masterkey rozwinęła swój system jednego klucza do tego stopnia, że jednym kluczem możemy otwierać nie tylko zamki w drzwiach, lecz także kłódki, czy zamki wierzchnie. Dzięki temu jednym kluczem możemy posługiwać się na terenie całej posiadłości lub mieć dostęp do wszystkich zamkniętych miejsc i szafek w firmie.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Nowe mieszkania w Lublinie

Read Next

Zakup okna? To warto wiedzieć przed

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments