Kabina prysznicowa z brodzikiem czy bez?

Wybór odpowiedniej kabiny nie należy do łatwych decyzji. Na samym początku warto zastanowić się, jakie funkcje powinna ona pełnić. W niektórych przypadkach wersja z brodzikiem może być zdecydowanie bardziej funkcjonalna, jednak opcja walk-in, czyli bez niego wygląda ponadczasowo i modnie.

Kabina prysznicowa bez brodzika – wady i zalety

Kabina prysznicowa z brodzikiem czy bez?Kabina prysznicowa, która nie posiada brodzika to nowoczesne i jednocześnie atrakcyjne rozwiązanie. Rozwiązanie typu walk-in nada wnętrzu przestronności i wrażenia lekkości, co jest szczególnie ważne w pomieszczeniach z ograniczoną ilością miejsca. Niczym nieograniczona przestrzeń w okolicy prysznica sprawi, że wnętrze stanie się zdecydowanie bardziej przyjazne i poruszanie się po nim będzie o wiele bardziej komfortowe.

Kolejną zaleta, o której należy pamiętać, jest możliwość wybrania dowolnego miejsca natrysku. Opcja ta świetnie sprawdzi się w przypadku posiadania w łazience problematycznej przestrzeni, do której nie zmieści się klasyczny brodzik wraz z kabiną. Trudne do funkcjonalnego zaaranżowania miejsce zostanie odpowiednio zagospodarowane – kabina walk-in z możliwością dopasowania szerokości i wysokości drzwi do posiadanego metrażu, świetnie sprawdzi się w tej roli.

Kabina nie posiadająca brodzika jest zdecydowanie bezpieczniejsza niż jej klasyczna wersja. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób niepełnosprawnych lub starszych, które posiadają problemy z poruszaniem. Warto zaznaczyć, że kabina walk-in jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości – brak szybko brudzącego się brodzika, szyn, wszelkiego rodzaju załamań skraca czas przeznaczony na porządki w łazience.

Kabiny prysznicowe bez brodzika posiadają również wady do najczęściej wymienianych można zaliczyć wyższą niż w przypadku klasycznych rozwiązań cenę, czy konieczność częstego czyszczenia odpływu liniowego. Zanim dojdzie do montażu drzwi natryskowych, konieczne jest przygotowanie odpowiedniej instalacji i umiejętności samego fachowca. Nie zawsze istnieje też możliwość, by zamontować kabinę walk-in. Zazwyczaj ograniczenia dotyczą niewystarczającej grubości stropu – problem ten najczęściej pojawia się w mieszkaniach w bloku. Wymagane jest, by w podłodze znajdowało się ok. 11-15 cm wolnej przestrzeni, w której będzie można umieścić wszelkie niezbędne elementy przyłączeniowe. Konieczne jest także uzyskanie 2% spadku.

Alternatywą, na którą decyduje się sporo klientów jest kabina prysznicowa z niskim brodzikiem. Interesującą opcją są modele z możliwością składania drzwi – dzięki temu wnętrze zyska dodatkową przestrzeń. Z kolei kabina prysznicowa z wysokim brodzikiem sprawdzi się u osób, którym zależy na wykorzystaniu tego rodzaju asortymentu do innych celów niż kąpiel, np. do prania ręcznego.

Brodzik prysznicowy najczęściej można spotkać w mieszkaniach w bloku, gdzie zbyt mała grubość uniemożliwia montaż odpływu liniowego. Do nowoczesnych domów zazwyczaj wybierane są kabiny walk-in, które zachwycają designem i dodają wnętrzu oryginalnego charakteru.

Wady i zalety odpływu liniowego

Odpływ liniowy posiada szereg możliwości, dzięki którym marzenie o nowoczesnej i jednocześnie funkcjonalnej łazience jest możliwy do zrealizowania. Dzięki minimalistycznej konstrukcji będzie niedostrzegalny – smukły wygląd idealnie wpisze się w styl wybranej aranżacji.

Zamontowanie odpływu będzie zauważalnie bezpieczniejsze dla osób schorowanych, borykających się z problemami ruchowymi. Zapewnia komfort podczas użytkowania, warto jednak wybrać antypoślizgowe płytki, które będą idealnym wyborem do kabiny bez brodzika.

Odpływ liniowy wymaga regularnego, dość częstego czyszczenia. Jednak po nabraniu wprawy nie powinno to stanowić większych problemów – nie ma w tym przypadku trudno dostępnych zakamarków lub krawędzi. Jego zauważalną wadą jest dość wysoka cena – dobry jakościowo zestaw może kosztować ok. 800 złotych.

Kabiny prysznicowe dostępne w naszym sklepie sprawdzą się w każdym wnętrzu. Z łatwością dopasujesz je do posiadanego metrażu łazienki i osiągniesz w pełni satysfakcjonujący efekt. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz kabinę, która odmieni wygląd Twojej łazienki.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jakie łóżko do małej sypialni?

Read Next

Pomysły na dekoracje balkonu

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments