Kamera kopułkowa, czyli Twoje trzecie oko

Jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie systemu do monitorowania domu czy firmy, było swego rodzaju luksusem, na który mogli sobie pozwolić Ci bogaci. Dzisiaj mimo, iż jest to inwestycja nie najtańsza, to możliwość monitorowania swojego domu/mieszkania, stała się ogólnie dostępna dla przeciętnego Kowalskiego.

Kamera kopułkowa – czym jest

Spośród kamer CCTV możemy wymienić następujące typy modeli:

  • kamery kompaktowe,
  • kamery tubowe,
  • kamery kopułkowe,
  • kamery szybkoobrotowe,
  • kamery posiadające obudowy specjalne.

Kamera kopułkowa to nic innego, jak rodzaj kamery umieszczony w obudowie w kształcie kopuły, o przeznaczeniu montażowym wewnątrz, lub na zewnątrz budynku. W drugim przypadku muszą posiadać specjalną obudowę, która hermetyzuje wnętrze urządzenia, by nie zostało uszkodzone przez panujące warunki atmosferyczne. Dodatkowo mogą posiadać zabezpieczenie wandaloodporne.  Nad tym rozwiązaniem warto się zastanowić szczególnie w miejscach, gdzie kamera może przyciągnąć niepożądane reakcje na jej obecność.

Dlaczego warto wybrać kamerę kopułkową?

Przede wszystkim jej dużą zaletą jest kompaktowość tego rozwiązania. Często możemy je zobaczyć w różnych lokalach, czy na prywatnych posesjach, ze względu na nie dużą inwazyjność w wystrój wnętrza, lub wygląd budynku. Wiele modeli ma także szerokokątne obiektywy co poprawia widoczność i zasięg rejestrowanego obrazu. Niewątpliwym atutem jest także rozpiętość cenowa, która sprawia, że mając ograniczony budżet możemy sobie pozwolić na zakup tańszego, ale wciąż oferującego zadowalającą jakość nagrań sprzętu.

Czy marka ma znaczenie?

Wybierając dla siebie urządzenie, warto zwrócić uwagę np. na kamery kopułkowe Dahua. Ich niewątpliwym zaletą jest dostosowanie jakości oferowanych produktów do ceny. Producent zatroszczył się także o pełne wyposażenie swojej oferty w niezbędne akcesoria do montażu i obsługi urządzenia, dzięki czemu nie musimy szukać pasujących elementów od innych marek i ich modeli. Tak kompleksowe rozwiązanie ułatwi nam dobór odpowiedniego sprzętu do naszych czysto domowych, jak i firmowych potrzeb.

Gdzie kupić?

Kiedy już wybierzemy interesujący nas sklep, zakupu można dokonać na dwa sposoby: w sklepie stacjonarnym, gdzie towar możemy “dostać od ręki”, a w razie wątpliwości skonsultować swój wybór z obsługą, lub jeżeli interesujące nas produkty są w sklepie oddalonym od nas o wiele kilometrów: dokonać zakupu przez sklep internetowy. Szeroki wybór kamer kopułkowych i akcesoriów firmy Dahua można znaleźć TUTAJ. Jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy odnośnie systemów monitoringu, tutaj również można skontaktować się z personelem, który rozwieje wszelkie wątpliwości oraz pomoże w doborze odpowiedniego produktu do potrzeb i możliwości klienta.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Węgiel workowany – wygodnie spakowany

Read Next

Nowe mieszkania w Lublinie

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments