Kawalerka inwestycyjna: czym powinna się charakteryzować?

Decydując się na zakup mieszkania pod kątem inwestycyjnym warto wziąć pod uwagę budżet jakim dysponujemy. Obecna sytuacja na rynku nie jest zbyt korzystna jeżeli chodzi o zakup mieszkania, gdyż ceny za metr są na bardzo wysokim poziomie.

Myśląc inwestycyjnie nie opłaca się nam kupować mieszkania na kredyt. Dysponując więc 150 tysiącami złotych w gotówce rozważyć powinniśmy zakup kawalerki. Ze względu na to, iż wiele osób potrzebuje właśnie tego typu mieszkania z łatwością będziemy mogli je zarówno wynająć, jak i sprzedać. Nie każde mieszkanie jednak jest tak samo łatwo wynająć. Czym więc należy się kierować, aby zakupiona przez nas nieruchomość miała sens i przynosiła zamierzone zyski?

Wykończenie ma znaczenie.

Nie da się ukryć, że im wyższy standard wykończenia oferujemy, tym więcej osób jest zainteresowanych naszym mieszkaniem. Czasy, kiedy mieszkania na wynajem urządzało się tym co akurat było pod ręką, albo było nam niepotrzebne w naszym prywatnym mieszkaniu, bezpowrotnie minęły. Najemcy oczekują, że wnętrza wykończone będą spójnie, estetycznie i w miarę możliwości nowocześnie. Kuchnia musi być więc wyposażona w sprzęty AGD, takie jak: kuchenka, piekarnik, lodówka, a coraz częściej również zmywarka. Mieszkania, w których znajduje się pełne wyposażenie i umeblowanie jest znacznie szybciej, łatwiej i za lepszą cenę wynająć.

Dogodna lokalizacja.

Decydując się na kupno nieruchomości, która ma przynosić wymierne zyski, warto zwrócić uwagę na lokalizację. O wiele łatwiej wynająć mieszkanie, które znajduje się w centrum miasta, bądź w pobliżu dzielnic skupiających dużą liczbę pracodawców. Znacznie lepiej wynająć również mieszkanie położone w pobliżu węzłów komunikacyjnych. Bliskość metra, tramwajów czy przystanku autobusowego z pewnością zwiększa atrakcyjność naszego mieszkania. Jeśli zależy nam na szybkim zwrocie i pewnej inwestycji powinniśmy unikać lokalizacji na obrzeżach miast, czy poza ich granicami.

Przestronność.

Wybierając mieszkanie pod kątem inwestycji zwróćmy również uwagę na jego rozkład. W przypadku kawalerki lepiej wybierać te, które mają aneks kuchenny, a nie ślepą kuchnię. Taki wybór nie tylko jest bardziej nowoczesny, ale również sprawia, że nawet małe powierzchnie wydają się być przestronne.

Wartość inwestycji.

Zainteresujmy się rynkiem nieruchomości przed zakupem mieszkania. Dewelopery często zawyżają ceny mieszkań jakie oferują. Może się okazać, że nieruchomość niemalże identyczna, ulicę dalej będzie mieć bardziej atrakcyjną cenę. Nie bójmy się też negocjować. Pomieszczenie gospodarcze czy garaż nie tylko ułatwią nam wynajem, ale również sprawią, że możemy oczekiwać wyższej kwoty za wynajem.

Względy inwestycyjne.

Zakup mieszkania inwestycyjnego wiąże się z podjęciem decyzji w jaki sposób chcemy uzyskać korzyści materialne. Czy zależy nam na comiesięcznych wpływach z wynajmu, czy raczej na zysku za kilka lat ze sprzedaży. Będąc pewni co chcemy zrobić z naszą nieruchomością łatwiej będzie nam zdecydować między innymi o jej wykończeniu.

Niezależnie, czy chcemy zainwestować w kawalerkę na wynajem czy też na odsprzedaż w przyszłości, przemyślmy dokładnie swój zakup. Wybierzmy nie tylko metraż na jaki nas stać, ale również popatrzmy na nasze mieszkanie pod kątem funkcjonalności i tego jak nam samym by się w nim mieszkało. Czy dojazdy do pracy nie byłyby uciążliwe? Czy ekspozycja południowa nie wymaga założenia klimatyzacji, aby komfortowo mieszkać również podczas upałów? Czy nasze mieszkanie jest w okolicy, w której sami chcielibyśmy zamieszkać? Podchodząc w ten sposób do zakupu mieszkania – sukces inwestycyjny mamy w kieszeni.

Fotografia użyta w artykule autorstwa:  Michal Jarmoluk z Pixabay

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Zbiornik na deszczówkę w domku jednorodzinnym – jaki wybrać?

Read Next

Schody betonowe a drewniane – porównanie

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid Cibis
Dawid Cibis
3 lat temu

Świetny artykuł, który zwraca uwagę na wiele zapomnianych kwestii. O przestronności nawet bym nie pomyślał. Wiele cennych uwag, które przydadzą się każdemu, kto myśli o zakupie kawalerki w celu inwestycyjnym.

Grażyna
Grażyna
3 lat temu

Słuszny artykuł. Wiele osób decyduje się w dzisiejszych czasach na zakup mieszkania w celach inwestycyjnych. Wielu młodych ludzi jednak nie myśli o kawalerkach, a decydują się na wzięcie kredytu i kupno większego mieszkania. Tutaj popełniają znaczny błąd. Może to do nich dojdzie?