Kiedy kupić mieszkanie od dewelopera?

Powodów zakupu mieszkania może być wiele. Jedni chcą wejść w posiadanie własnych czterech kątów, drudzy traktują je jako inwestycję, a trzeci mogą chcieć je kupić pod wynajem.

Mieszkanie od dewelopera – czemu warto

Kupujący przeważnie na początku stają przed wyborem: mieszkanie od dewelopera czy z drugiej ręki? Często wybór uzależniony jest od finansów i przeznaczenia zakupu. Nowe mieszkania to przede wszystkim nowe budownictwo, a w związku z tym – zastosowanie rozwiązań skrojonych na miarę obecnych oczekiwań kupujących. Dodatkowo jeśli kupujący zdecyduje się na zakup mieszkania w odpowiednim czasie, to (w zależności od dewelopera) istnieje możliwość zgłoszenia zmian lokatorskich, które pozwalają zaadaptować mieszkanie do potrzeb kupującego. Mieszkanie od dewelopera, a dokładniej budynek, może znajdować się w różnych częściach miasta, dlatego warto mieć na uwadze okolice i możliwości jakie płyną z jej wyboru.

Nowe mieszkanie pod wynajem

Nie każdy kupuje mieszkanie od dewelopera dla siebie. Niektórzy celowo dokonują zakupu takiego lokum, by móc je później wynajmować. W miastach, w których np. wiele osób studiuje, wynajem mieszkań to jedna z form zarabiania na życie. Oczywiście, nie dotyczy to tylko studentów, ale także ludzi, którzy z jakiś względów nie decydują się na zakup mieszkania, a wolą je wynajmować.

Wynajem nowego mieszkania, które zostanie nowocześnie urządzone i np. zaadaptowane pod wynajem, poprzez dokonanie odpowiednich zmian lokatorskich, umożliwia pobieranie większych opłat za wynajem. Niezależnie od tego, czy jest to nowe mieszkanie od dewelopera, czy pochodzące z rynku wtórnego, wynajmujący może ustalić cenę jaką uważa za słuszną. Wynajmujący czasami próbują obniżyć cenę, zwracając uwagę na wiek budynku czy kondycję mieszkania. Dysponując nowym lokum, urządzonym zgodnie z współczesnymi trendami, a także dopasowane pod grupę docelową wynajmujących, właściciel mieszkania może skutecznie negocjować cenę, wskazując na wspomniane atuty i tym samym ograniczając możliwości negocjacyjne potencjalnych wynajmujących.

Mieszkanie od dewelopera jako inwestycja

Mieszkanie można potraktować jako swoistą lokatę kapitału. Niektóre osoby mogą dokonać zakupu mieszkania, by w późniejszym czasie dokonać jego sprzedaży za większą sumę pieniędzy. Mieszkanie od dewelopera zlokalizowane w ciekawej okolicy, które będzie w odpowiedniej odległości od szkół, arterii komunikacyjnych, sklepów, czy placówek opieki zdrowotnej, może okazać się świetną inwestycją w perspektywie czasu.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Czy opłaca się zaciągać kredyt na remont domu?

Read Next

Nowe mieszkania we wschodniej części Lublina – dlaczego warto?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments