Korzyści z posiadania domu z ogrodem

Mieszkając w bloku jesteśmy częścią jednej, sąsiedzkiej rodziny. Niemożliwe jest zrobienie głośnej imprezy i musimy godzić się na pewne niedogodności związane z obecnością innych osób we wspólnej przestrzeni. A gdyby tak zamieszkać w domu z ogrodem? Tam naprawdę bylibyśmy u siebie. Poza tym korzyści z tego rozwiązania jest całkiem sporo – przyjrzyjmy się im bliżej.

Oczywiście nie da się ukryć, że własny dom to nie tylko przyjemność, ale również obowiązki. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw korzyści zdecydowanie przewyższają wady. Własna, duża przestrzeń i kawałek ziemi, na którym możemy zarówno położyć trawę, jak i zrobić własny warzywnik lub sad to możliwości, których nigdy nie będziemy mieli w mieszkaniu. W domu możemy poczuć się naprawdę jak u siebie.

Pozytywny wpływ ogrodu na człowieka i otoczenie

Ogród, nawet niewielki, ma pozytywny wpływ zarówno na środowisko, jak i człowieka. Zielone nasadzenia pomagają oczyszczać powietrze, a gęsty żywopłot stanowi zarówno barierę dźwiękoszczelną, jak i schronienie dla okolicznych ptaków. Rośliny kwitnące oraz owocowe przyciągają do ogrodu owady i zwierzęta, które możemy obserwować. Dodatkowo korzenie roślin zapobiegają erozji gleby, wymywanej podczas ulewnych deszczy lub wywiewanej w postaci kurzu podczas suszy. W ogrodzie tworzy się swoisty mikroklimat, odpowiedni zarówno dla człowieka, jak i zwierząt i roślin. W gorący dzień panuje tu przyjemny chłód, zwłaszcza jeśli nasadzimy drzewa dające cień. Drzewa owocowe przyniosą podwójne korzyści – owoce będzie można przerobić na smaczne przetwory, które przypomną smak lata w długie, zimowe wieczory.

Otoczenie zieleni wpływa pozytywnie nie tylko na naturę, ale również na ludzi. Zielony kolor koi nerwy i pozwala odpocząć oczom. Wypoczynek na świeżym powietrzu wpływa pozytywnie na każdego. Ogród to doskonałe i bezpieczne miejsce zabaw dla dzieci, a dla osób starszych sposób na codzienne ćwiczenia fizyczne. Praca w ogrodzie działa pobudzająco nie tylko na ciało, ale również na umysł. Pozwala oderwać się od codziennych, stresujących myśli i pobyć sam na sam z przyrodą. To również doskonałe miejsce na spotkania przy grillu z rodziną lub przyjaciółmi. No i czy kawa może smakować gdzieś lepiej, niż na tarasie w letni, słoneczny poranek?

Własny kąt dla każdego – tylko w domu

„Dom oferuje możliwość stworzenia własnej przestrzeni dla każdego członka rodziny. Duża kuchnia z z salonem do podejmowania gości, łazienka z wanną dla miłośników kąpieli i druga z prysznicem dla tych, którzy ciągle się spieszą – mówi specjalista z Samson Dom, oferujący domy jednorodzinne, mieszkania i apartamenty w Krakowie, Łodzi oraz Tarnowie – Garaż ze stołem do majsterkowania i własna pracownia na poddaszu, w której można malować, fotografować lub szyć. Każdy ma swój pokój, nie ma bitwy o łazienkę, a pies lub kot wychodzą na świeże powietrze zawsze wtedy, kiedy mają na to ochotę. Możemy puszczać głośną muzykę bez obaw, a z drugiej strony rozkoszować się ciszą zawsze wtedy, kiedy mamy na to ochotę, bez odgłosów dochodzących zza ścian. Własny dom to też przestrzeń którą możemy dowolnie zaaranżować również z zewnątrz – bez konieczności pytania kogokolwiek o zgodę”.

Dom to nie tylko przestrzeń dla mieszkańców, ale również przedmiotów. Garderoba, spiżarnia, garaż, pomieszczenie gospodarcze – każda rzecz ma swoje miejsce i jest do niej swobodny dostęp. Nie trzeba martwić się szukaniem miejsca parkingowego. Dom możemy uzupełnić o garaż lub wiatę postojową, a goście bez problemu mogą pozostawić samochód przed posesją. Co więcej, dla gości również znajdzie się dodatkowa przestrzeń w pokoju gościnnym, w którym będą mieli wystarczająco dużo prywatności. Takich możliwości nie zapewni nawet największe mieszkanie – i nawet biorąc pod uwagę konieczność samodzielnego dbania o dom korzyści zdecydowanie przewyższają niedogodności. Własny dom z ogrodem to miejsce idealne dla każdego.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jak dobrać rozmiar doniczki?

Read Next

Jak dbać o domową pompownię ścieków?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments