Kraków czy okolice? Znajdź miejsce dla siebie!

O ile prawdziwego mieszczucha przyzwyczajonego do tego, że ma zawsze wszystko pod ręką nie zachęci wizja sielanki na przedmieściach, o tyle zwolennika mieszkania w domu z przestronnym ogródkiem nie przekona bliskość do różnych atrakcji i miejskich udogodnień. Co warto mieć na uwadze, wybierając przestrzeń dla siebie i własnej rodziny? Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami.

Plusy i zalety różnych rozwiązań

Stwierdzenie, że każda z możliwości ma swoje wady i zalety, może nie będzie zbyt odkrywcze, jednak prawda jest taka, że wszystko zależy od osobistych preferencji i stylu życia. Pod tym względem na wyróżnienie zasługują:

  • Lokalizacja – to jeden z najważniejszych aspektów przy wyborze miejsca zamieszkania. Zazwyczaj kupując mieszkanie w dużym mieście, możesz liczyć na dobre połączenie komunikacyjne z innymi dzielnicami. W pobliżu osiedli wielorodzinnych zazwyczaj są przystanki komunikacji publicznej tak, abyś miał alternatywę do przemieszania się własnym samochodem. Mieszkając w miejscach bardziej oddalonych od miasta, korzystanie z transportu publicznego może być bardziej utrudnione.
  • Dostęp do lokali handlowo-usługowych – obok kwestii związanych z dojazdem trzeba liczyć się z tym, że mieszkając poza miastem, nie będziemy mieć na wyciągnięcie ręki placówek handlowo-usługowych, szkół i przedszkoli, co trzeba uwzględnić w codziennej logistyce. Do tego dochodzą koszty – o ile przyjęło się, że mieszkanie w centrum jest drogie, to do życia z dala od miasta dolicz konieczność opłacania kosztów za zużycia paliwa na codzienne dojazdy do pracy czy szkoły, oraz czas, jaki potrzebujesz aby się do wybranych miejsc dostać. O ile koszty paliwa „zwrócą” się w cenie domu czy mieszkania, o tyle czasu spędzonego na dojazdy nikt Ci nie odda. Warto zatem wziąć pod uwagę odległości.
  • Poczucie prywatności i swoboda – jeśli ktoś jest przyzwyczajony do większej przestrzeni i swobody, to zawsze wyżej będzie sobie cenić dom w podmiejskiej miejscowości niż mieszkanie w zabytkowej kamienicy w sercu miasta. Mieszkając w domu, trzeba jednak liczyć się z koniecznością samodzielnego dbania o swoją przydomową przestrzeń. Odśnieżanie w zimie czy koszenie trawy w ciepłe miesiące spoczywać będzie tylko na Tobie, gdy wybierzesz dom jednorodzinny. W przypadku mieszkania w bloku obowiązek dbania o czystość części wspólnych spoczywa na zarządcy lub spółdzielni.

A może rozwiązanie pośrednie?

W Krakowie nie brakuje ciekawych i godnych polecenia miejsc, które z jednej strony gwarantują swoim mieszkańcom ucieczkę od ulicznego zgiełku, a z drugiej panuje w nich kameralna, spokojna atmosfera. Można znaleźć na przykład atrakcyjne inwestycje w oddalonych od centrum miasta dzielnicach o zabudowie wielorodzinnej, jak i domów szeregowych, czy bliźniaków, ale jednak w granicach administracyjnych Krakowa z dużo lepszą komunikacją niż podobne tego typu inwestycje w miejscowościach podmiejskich. Przykładem są Skotniki czy Swoszowice, w których nie brakuje terenów zielonych, sprzyjających rekreacji i spędzaniu czasu w gronie rodziny. Z drugiej strony, jako że należą do Krakowa, są dobrze skomunikowane z całym miastem i można w nich cieszyć się z dobrze rozwiniętej infrastruktury.

Jeśli szukasz atrakcyjnych inwestycji mieszkalnych w Krakowie, zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie: https://www.mieszkania.inter-bud.pl/.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Dlaczego worki polipropylenowe są lepsze niż inne sposoby przechowywania żywności?

Read Next

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments