Magazyn samoobsługowy – idealny na czas przeprowadzki lub remontu

Remont lub przeprowadzka to bardzo stresujące wydarzenia wymagające nade wszystko dobrego planu. Koniecznie trzeba uwzględnić w nim kwestie związane z przechowaniem własnego dobytku – nie każdy może przewieźć go do rodziny lub znajomych albo umieścić w piwnicy czy garażu.

Dlaczego warto wynająć magazyn samoobsługowy?

Magazyn samoobsługowy wynajęty na czas przeprowadzki lub remontu jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Najemca ma do niego dostęp przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Wielkość boksu można bez problemu dopasować do własnych potrzeb, a opłaty nie są wygórowane. Nikogo nie trzeba prosić o przysługę, co bywa niekiedy kłopotliwe. W magazynach samoobsługowych jest na tyle dużo miejsca, że bez problemu zmieszczą się tam nawet meble czy sprzęt AGD.

Jak wynająć magazyn samoobsługowy?

Jest kilka istotnych kwestii, o których należy pamiętać, decydując się na wynajęcie omawianych powierzchni magazynowych. Wrocław oraz inne duże miasta to na razie jedyne ośrodki w Polsce, gdzie firmy takie jak Kangu Self Storage prowadzą swoją działalność. W związku z tym tylko tam istnieje możliwość skorzystania z najmu. Ponadto trzeba znaleźć taką ofertę, która pod kątem ceny i zawartości jest skrojona na miarę konkretnych potrzeb. Warto mieć przy tym na uwadze lokalizacje magazynów, dostępne powierzchnie oraz oczywiście stawki za wynajem. Większość firm specjalizujących się w najmie samoobsługowych powierzchni magazynowych nie wymaga wcześniejszej rezerwacji boksu. Koniecznie też trzeba zapoznać się z regulaminem usługodawcy ze szczególnym naciskiem na zapisy dotyczące odpowiedzialności za przechowywane w magazynie mienie i listę przedmiotów, których w magazynach trzymać nie wolno.

 Magazyn samoobsługowy – jaki to koszt?

Każdy, kto ma w planach remont lub przeprowadzkę i decyduje się na skorzystanie z usługi najmu, zastanawia się, czy jest to duży wydatek. W Polsce średnia opłata za wynajęcie boksu o powierzchni 1 m kw. wynosi ok. 100 zł netto za miesiąc, ale ostateczna cena zależy głównie od wielkości magazynu i okresu najmu.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Ceny transferowe – kto ma obowiązek prowadzenia dokumentacji?

Read Next

Ubezpieczenie przedmiotów szklanych w mieszkaniu lub domu – na czym polega?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments