Majówka w domu – 5 porad na zielone wnętrza

Odpoczynek w domowej dżungli. Restrykcje związane z pandemią koronawirusa nie zachęcają do majówkowych wyjazdów, przez co wiele osób spędzi ten czas we własnych czterech kątach. Zapewne będzie nam brakować kontaktu z naturą, jednak wycieczki górskie, biwakowanie nad jeziorem czy leśne wyprawy z powodzeniem możemy zastąpić zielonym wnętrzem. Poniżej zostawiamy Wam 5 prostych i skutecznych porad, które z powodzeniem wprowadzą nieco natury do Waszego domu lub mieszkania.

1. Rozważ stworzenie u siebie zielonej ściany – mech dekoracyjny jest prosty w utrzymaniu, a inwestycja nie wymaga znacznego budżetu. Tym sposobem odświeżysz swoje wnętrze, nadasz mu lekkości, a jednocześnie poczujesz energię bijącą z leśnych ścieżek. W sklepie Juko green design można znaleźć wiele gotowych obrazów z mchu, a także inspiracji do samodzielnego wykonania.

2. Rozwijając powyższy podpunkt – postaw na rozwiązania, które jednocześnie będzie stanowić zielony dodatek i wzmocnienie waloru estetycznego. Obraz z roślin będzie równie interesujący, jeśli nie bardziej ciekawy od standardowych kompozycji na płótnie. Mini ogród wertykalny będzie idealnym rozwiązaniem w mieszczeniach bez dostępu do ogrodu czy balkonu.

3. Kup te rośliny do domu, które nie wymagają nadmiernej uwagi – majówkowe lenistwo nie sprzyja dokładaniu codziennych obowiązków. Do łatwych w pielęgnacji gatunków należy monstera dziurawa, epipremnum złociste, sansewieria gwinejska czy zamiokulkas.

4. Zioła w kuchni to roślinność, która poza standardową użytecznością dodatkowo pełni funkcjonalną rolę w gastronomii. Nie tylko wspaniale wyglądają i pięknie pachną – szereg z nich możesz wykorzystać podczas przygotowywania codziennych posiłków.

5. Pamiętaj, by zaopatrzyć swój balkon w zielonych przyjaciół – rośliny na tarasie są równie ważne, jak te we wnętrzu mieszkania. Zielone ekrany to najnowszy trend na efektywne ogrodzenie. Panele są porośnięte 3 letnim bluszczem Hedera Helix, dzięki czemu efekt zazielenienia jest natychmiastowy. Zielone ekrany sprawdzą się również jako balkonowa osłona przed sąsiadami. Dzięki nim nie tylko uzyskamy intymność na swoim balkonie ale też pięknie przyozdobimy swoją elewację, chętniej będziemy też spędzać czas na tym skrawku świeżego powietrza.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Grzejniki Klima – energooszczędne ogrzewanie do domu

Read Next

Rekuperacja Szczecin – jak wygląda montaż rekuperacji z firmą Twój Instalator

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments