Skutecznie zamocowane przewody w miejscu pracy to obowiązek osoby zarządzającej przestrzenią. Jeśli na ziemi lub w innych rejonach obiektu panuje chaos i tego typu elementy nie mają swojego stałego miejsca, nie jest trudno o wypadek. Nieuporządkowane przewody mogą też znacznie uprzykrzać i utrudniać pracę zatrudnionych osób. Aby rozwiązać ten problem, specjaliści opracowali nowoczesne uchwyty, pozwalające na pewne i solidne mocowanie kabli.
Jak działają uchwyty kablowe, czyli mocowanie kabli w nowoczesnej odsłonie
Jednym z nowoczesnych i bardzo funkcjonalnych rozwiązań są uchwyty samoprzylepne. To zdecydowanie najprostszy sposób na to, żeby uporządkować przewody. Mocowanie odbywa się w jedną chwilę. Wykorzystuje się przy tym specjalną taśmę przylepną. Doskonale trzyma się powierzchni i zapewnia długie i bezproblemowe funkcjonowanie produktu. Aby zamontować taki uchwyt wystarczy:
- oczyścić powierzchnie z ewentualnych zabrudzeń i tłuszczu;
- odkleić warstwę, która chroni taśmę klejącą.
- przykleić podstawę i docisnąć ją ręką przez kilka sekund;
- pozostawić produkt na czas określony przez producenta.
Po wykonaniu tych prostych kroków możemy korzystać z uchwytu.
Na rynku znaleźć można również uchwyty kablowe wyposażone w gwóźdź hartowany. Idealnie sprawdzą się, jeśli zależy nam na sprawnym przymocowaniu przewodu do ściany oraz domowego wyposażenia. Przeważnie jednak używa się ich do montażu w drewnie, betonie komórkowym oraz w materiałach budowlanych gazobetonowych.
Do przydatnych akcesoriów należy zaliczyć również specjalne uchwyty do mocowania przewodów do ścian oraz do podłóg. Są bardzo przydatne również podczas prac wykończeniowych oraz remontów, bo z ich pomocą można tymczasowo zamontować przewód tak, żeby bez trudu nałożyć tynk czy wyłożyć podłogę.
Skąd wytrzymałość uchwytów do kabli, oferowanych przez współczesnych producentów?
Wiele zależy od funkcjonalnego projektu. W dobrze zaopatrzonych sklepach, takich jak np. 4Technik znajdziemy mocno zróżnicowane warianty produktów przeznaczonych do mocowania kabli. Ogromne znaczenie ma to, z jakiego materiału wykonany jest dany produkt. W tym celu dobrze sprawdza się np. wytrzymały polipropylen. Materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, dobrze znosi różnice temperatur. Dodatkowo jest to tworzywo antykorozyjne. Charakteryzuje się również odpornością na czynniki chemiczne, takie jak zasady, tłuszcze, roztwory soli, zasady, alkohole, estry, ketony i wiele innych.
Mówiąc o wytrzymałości współczesnych rozwiązań, należy wspomnieć również o profesjonalnych testach, którym poddaje się produkty do mocowania kabli. Warianty rzetelnych marek posiadają m.in. certyfikaty poświadczające, że z wyrobu można korzystać podczas prac z instalacjami elektrycznymi.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.