Moskitiery – rodzaje i zastosowanie.

Wraz ze wzrostem temperatury, w naszych domach zaczynają się pojawiać wyjątkowo uciążliwi, nieproszeni goście. Mowa o przeróżnych owadach, w tym irytujących muchach i wcale nie lepszych komarach. By w zacisznym otoczeniu, właściwie cieszyć się promieniami słońca, warto postarać się o skuteczne rozwiązanie tego problemu. Zamiast stosować mnogie chemiczne preparaty, możemy zaopatrzyć się na przykład w moskitierę. Ta właśnie opcja będzie głównym tematem naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Niektórym osobom moskitiery, mogą kojarzyć się z masywnymi, grubymi siatkami, mocno przesłaniającymi widok z okna, do tego niezwykle uciążliwymi w montażu. Realia, zwłaszcza dzisiaj, gdy tak mocno rozwija się technologia, uległy jednak zmianie. Nowoczesne, lekkie, a przy tym odporne na uszkodzenia mechaniczne opcje, jakie oferują teraz czołowi producenci, w niczym nie przypominają tych sprzed lat. Ciekawą propozycją przy zakupie nowych okien, jest bez wątpienia, zamówienie ich od razu z kompatybilną moskitierą, do czego zachęca szerokie grono firm. Jedną z nich jest, nadzwyczaj ceniony przez klientów, Plastixal.

Zalety stosowania moskitier

Jak mówi sama nazwa opisywanego przez nas produktu – ochrona domu przed komarami i innymi insektami, należy do jego głównych zadań. Dzięki specjalnie zaprojektowanym drobnym oczkom siatki, zazwyczaj wykonanej z włókna szklanego, skutecznie zatrzymuje na sobie każdego intruza. Materiał ten nie traci swych właściwości przy kontakcie z wilgocią, pozostaje też prawie niezauważalny, co sprawia, że nie zaciemnia pomieszczenia, do którego broni dostępu. Tak zabezpieczeni, możemy bez obaw wietrzyć dom, nawet wieczorami przy zapalonym świetle. Wszystko to docenią zwłaszcza osoby, mieszkające w pobliżu jeziora lub lasu.

Stosując moskitiery, można niezawodnie zasłonić dowolnej wielkości okno, także to dachowe, drzwi prowadzące na balkon albo taras, czy nawet łóżko. Pomimo dużej trwałości wspomnianego włókna, właściciele psów i kotów, powinni zastanowić się nad siatką wykonaną ze stali bądź aluminium – choć droższe, wygrywają w starciu z ostrymi pazurami domowych zwierzaków.

Jak w każdym segmencie rynku, także i tu istnieje wiele rodzajów omawianego wyrobu. Model, na jaki się zdecydujemy, powinien być dobrze dopasowany do naszych indywidualnych preferencji, zarówno rozmiarowo, jak i funkcjonalnie. W podjęciu decyzji, może pomóc krótki przegląd dostępnych opcji, który prezentujemy poniżej.

Ramkowe

Moskitiery ramkowe, najpopularniejsze z dostępnych rozwiązań, sprawdzą się tak samo dobrze w ochronie okien oraz drzwi. Z czego się składają? To siatka naciągnięta na specjalny profil, mocowana za pomocą sprężynowego zaczepu. Ponadto, istnieją inne modele – montowane na rzep, czy magnes – sprawdzające się w bronieniu dostępu na strychu lub do, znajdującego się bezpośrednio przy tarasie, salonu.

Rolowane

Śmiało możemy napisać, że jest to zdecydowanie najwygodniejsza w użytkowniku odmiana. Bowiem, w sposobie działania mocno przypomina popularne rolety okienne. Wielu osobom bardzo spodoba się ich konstrukcja, dzięki której nie muszą być zdejmowane podczas zimowych miesięcy – dlatego nie zabrudzą się, czekając przez pół roku w składziku. Funkcjonowanie moskitiery rolowanej, opiera się na specjalnej kasecie, do której – poprzez boczne prowadnice – chowana jest siatka; to mechanizm sprężynowy, odpowiada za jej sprawne zwijanie i rozwijanie. Najlepsze egzemplarze, dodatkowo wyposażone są w system zapobiegający trzaskaniu i samoistnemu zwijaniu się.

Przesuwne

Ten typ, doskonale sprawdzi się w rozsuwanych drzwiach wychodzących na taras. W tym przypadku, siatka umieszczana jest pomiędzy górną a dolną szyną jezdną. Moskitiery przesuwne, mogą być używane – bezkolizyjnie – z klasycznymi roletami zewnętrznymi. Ich skrzydła, wyposażone są w niezawodne kółka i bolce, pozwalające na swobodne przesuwanie, przy użyciu niewielkiej siły. O bezproblemową eksploatację w dłuższym okresie możemy być spokojni – wszystkie elementy, dzięki którym całość jest wprawiana w ruch, okazują się odporne na kurz, piasek i inne zanieczyszczenia.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Zasilanie tymczasowe placów budowy

Read Next

Ile kondygnacji mogą mieć hale stalowe?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments