Na co zwrócić uwagę kupując schody strychowe?

Budując dom, musimy podjąć szereg mniej lub bardziej ważnych decyzji, które w przyszłości będą miały wpływ na komfort użytkowania budynku, jak i jego estetykę. Wybór schodów strychowych z pewnością nie jest decyzją najważniejszą, ale i tak w końcu należy ją podjąć.

Schody strychowe stanowią istotny element użytkowy strychu, zwłaszcza jeśli planujemy korzystać z nich stosunkowo często. Strych może być bowiem rupieciarnią, do której zaglądamy kilka razy w roku, jak i spiżarnią czy suszarnią, z której korzystamy wielokrotnie w ciągu tygodnia.

Schody strychowe – oczekiwania użytkowników

Schody strychowe powinny być łatwe w obsłudze – otwarcie i zamknięcie włazu nie powinno nastręczać trudności osobie dorosłej, dobrze również, by działania te można było wykonać, nie robiąc w domu niepotrzebnego hałasu. Schody takie powinny być również bezpieczne, co dotyczy zarówno konstrukcji i stopni, po których wspinamy się na strych, jak i solidnego zamka, dzięki któremu właz nie otworzy się samoczynnie i schody nie spadną nikomu z domowników na głowę. Schody powinny być też estetyczne, zwłaszcza jeśli nie montujemy ich w najciemniejszym kącie budynku, a w przedpokoju, z którego korzystamy na co dzień i do którego wprowadzamy gości.

Oczekiwania użytkowników zostaną spełnione, jeśli zdecydują się na zakup schodów strychowych od sprawdzonego producenta (zobacz schody strychowe DOLLE). Ceniona marka podpowie, jak dokonać stosowanych pomiarów i wskaże najlepsze w danym przypadku rozwiązania.

Zakup schodów strychowych

Przed zakupem schodów strychowych należy ustalić szerokość otworu prowadzącego na strych, jak i wysokość pomieszczenia, w którym schody zostaną zamontowane. Oczywiście zwracamy również uwagę na przestrzeń wokół przyszłych schodów – najlepiej, jeśli da się je swobodnie otworzyć bez przesuwania mebli i sprzętów. Na tym etapie musimy ustalić, ile segmentów powinny mieć nasze schody. W przypadku schodów drewnianych najczęściej są to 3 lub 4 segmenty.

Jeżeli kluczowe kwestie zostały ustalone, możemy przejść do kolejnych. Przeglądając ofertę schodów strychowych o odpowiadających nam wymiarach, powinniśmy zwrócić uwagę na stabilizujący mechanizm sprężynowy, warstwę izolacyjną klapy, antypoślizgowe stopnie oraz uszczelki odpowiedzialne za szczelne zamknięcie włazu. Ci, którzy przywiązują dużą wagę do estetyki, powinni zwrócić uwagę na produkty z niewidocznymi zawiasami – takie, które w pakiecie posiadają listwy maskujące. Warto zaznaczyć, że schody z niewidocznymi zawiasami mają jeszcze jedną zaletę, jaką jest łatwość malowania.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Śniegołapy rurowe – na czym polega ich działanie?

Read Next

Radca prawny a sprawy rodzinne

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments