Na co zwrócić uwagę podczas wynajmu magazynów?

Wynajem magazynu to konieczność, zwłaszcza gdy nie można pozwolić sobie na posiadanie własnej przestrzeni mającej posłużyć za miejsce do składowania. Jednak przed wynajmem trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by wybrać dobry magazyn i rzetelnego kontrahenta.

Sposób wynajmu magazynu

Podczas wynajmu magazynu należy zwrócić uwagę na sposób wynajmu magazynów. Mogą one być wynajmowane jako całe budynki, z których korzysta tylko jeden magazynujący. Zwykle takie rozwiązanie wiąże się ze swobodą wynikającą z samodzielnego zarządzania dostępną przestrzenią. Z drugiej strony takie rozwiązanie wymaga zwykle zatrudnienia własnego personelu magazynowego oraz wyposażenia w odpowiednie urządzenia, np. wózek widłowy. Innym sposobem jest wynajęcie pojedynczych miejsc paletowych lub określonej przestrzeni. Jest to elastyczne i ekonomiczne rozwiązanie.

Ilość miejsca magazynowego

Ważną cechą wynajmowanego magazynu jest jego wielkość. Powinna być ona dostosowana do potrzeb wynajmującego, ilości magazynowanych towarów i ich wielkości. Odpowiednia wielkość sprawi, że nie zabraknie miejsca nawet podczas wzmożonej produkcji i dystrybucji. W przypadku obaw o dostępność przestrzeni warto wcześniej uzgodnić warunki magazynowania.

Cena magazynowania

Wybierając magazyn, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na cenę. Powinna być ona zależna od ilości magazynowanych towarów, aby nie płacić w sytuacji, kiedy nie przechowuje się w hali magazynowej żadnych towarów. Magazyny na wynajem nie powinny odstraszać ceną, ale z drugiej strony bardzo niska cena powinna wzbudzić czujność — może świadczyć o złych warunkach w budynku i kiepskiej obsłudze.

Warunki panujące na magazynie

Wynajmując całe hale lub poszczególne miejsca trzeba wiedzieć, jakimi warunkami się charakteryzują. Powinny być one dostosowane do rodzaju przechowywanych produktów. Dla przykładu żywność powinna być przechowywana w suchych i chłodnych (czasem zimnych miejscach). Z kolei magazynowanie papieru wymaga wysokiej wilgotności. Przed rozpoczęciem współpracy warto sprawdzić takie szczegóły.

Artykuł powstał we współpracy z Magazyny do wynajęcia – https://magazyny.online

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Osuszacz powietrza – Kupić czy wynająć?

Read Next

Wynajem krótkoterminowy – co powinieneś wiedzieć kupując mieszkanie

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments