Nastrojowe oświetlenie sypialni – kilka inspiracji

Sypialnia to miejsce, w którym można odpocząć i choć na chwilę odciąć się od codzienności. Jak wiadomo, jej centralną część stanowi łóżko, jednak na klimat w tym pomieszczeniu wpływają także inne elementy. Oświetlenie jest jednym z nich.

Chwile relaksu

Oświetlenie w sypialni powinno być subtelne, ale jednocześnie atrakcyjne wizualnie. Taki efekt pozwala osiągnąć taśma LED. Jej montaż jest banalnie prosty. Taśmę w wybranym uprzednio kolorze należy przykleić do łóżka. Najlepszym miejscem jest tylna ściana łóżka, choć taśmę można zamontować także od spodu stelaża. Taśmę LED warto dodatkowo zabezpieczyć specjalnym profilem. Zmniejszy to prawdopodobieństwo zniszczenia światełek.

Postawić na ciepło

Zazwyczaj w sypialni znajdują się przynajmniej dwa źródła światła. Główne na suficie i mniejsze przy łóżku. Estetyka lamp i żyrandoli zależy od stylu, w jakim urządzony jest pokój. Kwestie technicznie są jednak niezależne od aranżacji. W sypialni sprawdzą się żarówki LED. Pozwalają one nie tylko zaoszczędzić na rachunkach – są także bardzo żywotne i wysoce odporne na uszkodzenia. W miejscu wypoczynku warto postawić na światło w ciepłych barwach. Taki ton oświetlenia buduje ciepły i przytulny nastrój. Co więcej, ma on bardzo pozytywny wpływ na zmęczony wzrok. Oczy przez cały dzień są narażone na działanie niebieskiego światła. Jest ono emitowane przez takie urządzenia jak komputer, telewizor, a nawet telefon. Pod koniec dnia wzrok potrzebuje odpoczynku. Ciepłe światło jest w tym wypadku jak najbardziej wskazane.

Światło, a wielkość pomieszczenia

Niewiele osób wie, że dobrze dobrane oświetlenie może optycznie zmienić wygląd sypialni. Przykładowo lampy górne sprawiają, że wizualnie stanie się ona nieco większa i wyższa, z kolei lampki stojące obniżają wnętrze. W przypadku wąskiego pomieszczenia najlepiej doświetlić krótkie ściany. Dzięki temu zabiegowi pokój wyda się bardziej proporcjonalny.

Ciepłe światło w sypialni sprzyja wypoczynkowi i sprawia, że wnętrze staje się przytulne. Żarówki LED w odpowiedniej oprawie będą świetnym uzupełnieniem aranżacji pokoju.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Drewno – styl i ciepło w Twoim domu

Read Next

Pompa ciepła – co warto wiedzieć przed zakupem?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments