Natryskowe hydroizolacje fundamentów jakie zalety?

Osoby, które myślą o termoizolacji całego budynku nie mogą zapominać o ociepleniu fundamentów. W zadaniu tym pomóc może na przykład izolacja termiczna pianką PUR. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą wykonać profesjonalną izolację termiczną i przeciwwilgociową fundamentów, ale niestety nie mają zielonego pojęcia, jak za to się zabrać.

Jakie zalety na natryskowa hydroizolacje fundamentów pianką PUR?

Pianka poliuretanowa jest w chwili obecnej najcieplejszą wśród wszystkich dostępnych materiałów izolacyjnych, dlatego też cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Pianka PUR doskonale nadaje się nie tylko w nowych budynkach, ale również tam, gdzie pojawiają się mniejsze lub większe problemy z przemarzaniem fundamentów.

Olbrzymią zaletą pianki PUR jest również to, że nie nasiąka wodą. Nowoczesne pianki poliuretanowe od renomowanych producentów, mogą pochwalić się nasiąkliwością na poziomie 2%. Hydroizolacje fundamentów wykonane z pianki PUR nie tracą swoich właściwości termoizolacyjnych nawet przy dość wilgotnym środowisku.

Dlaczego warto?

Pianka PUR jest bardzo twarda i wytrzymała, dlatego też poradzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Parametry pianki nie zmienią się nawet po kilku latach i co najważniejsze nie trzeba stosować żadnych dodatkowych zabezpieczeń.

Hydroizolacje fundamentów pianką PUR są najlepszym wyborem dla tych osób, którym zależy na bardzo krótkim czasie nanoszenia. Podczas bardzo suchego dnia doświadczona ekipa jest w stanie zaizolować nawet 250 m2 fundamentów. Pianka zasycha w przeciągu kilku sekund i jest łatwa w użytkowaniu.

Mostki termiczne – czy występują?

Pianka PUR nanoszona jest metodą hydrodynamiczną, dlatego też swoją objętość może zwiększyć nawet stukrotnie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie ma ryzyka pojawienia się nawet najmniejszych luk, które mogą przyczynić się do powstawania tzw. mostków termicznych. Aby zwiększyć efekt warto wszelkie powłoki na piance nanosić poprzez profesjonalny natrysk albo malowanie.

Artykuł powstał we współpracy z kedziorahydroizolacje.pl

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jak dobrać tapetę do niewielkiego przedpokoju?

Read Next

Dach odporny na wilgoć – wykorzystanie hydronylonu

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments