Nowoczesne włączniki światła sterowane aplikacją

Sterowanie domowym oświetleniem to niezmiernie ważna kwestia. Dzięki niemu zapewnia się komfort, funkcjonalność oraz optymalizację kosztów. Trzeba zatem zadbać o wybór prawidłowych włączników światła.

Jednym z rozwiązań, które zyskują coraz większą popularność wśród specjalistów i osób prywatnych, są włączniki światła sterowane aplikacją. Dzięki nim wygoda codziennego funkcjonowania w domowych czterech ścianach znacząco wzrasta.

Czym są włączniki sterowane aplikacją?

Badania podają, że większość użytkowników telefonów komórkowych nie rozstaje się z nimi przez cały dzień. Producenci włączników światła wpadli zatem na pomysł, aby połączyć sterowanie domowymi lampami z mobilną aplikacją.

Tak powstały włączniki sterowane zdalnie za pośrednictwem telefonu lub tabletu z systemem operacyjnym Android lub iOS. Włączanie i wyłączanie lamp, dopasowywanie poszczególnych parametrów oświetlenia (barwy, natężenia itp.) odbywa się przez jedno lub dwa kliknięcia w ekran.

W efekcie zyskuje się pełną kontrolę nad wszystkimi produktami oświetleniowymi, zwiększa się bezpieczeństwo i komfort. Centrum sterowania całym systemem świetlnym ma się przecież zawsze na wyciągnięcie ręki.

Jak działa taki włącznik?

Włączniki przystosowane do zdalnego sterowania oświetleniem mieszczą się w standardowych puszkach. Nie ma też potrzeby modyfikowania instalacji elektrycznej – włączniki nie wymagają bowiem obecności żyły N w puszkach. Montaż jest prosty i wygodny, nie różni się znacząco od działań przy tradycyjnych włącznikach. Dzięki temu poradzi sobie z nim niemal każdy, bez konieczności wzywania specjalistów.

Gdy kupuje się włączniki, jak te dostępne na stronie Gajwer.pl, wybiera się te odpowiadające indywidualnym potrzebom, a następnie uzupełnia o panele szklane, które z zewnątrz zastępują tradycyjne ramki.

 

Dodatkowe akcesoria

Stosowanie włączników sterowanych aplikacją wymaga dodatkowych akcesoriów. Podstawą są oczywiście specjalne bramki, które umożliwiają połączenie włącznika z telefonem. Odbywa się to za pośrednictwem lokalnej sieci WiFi.

Warto pamiętać o tym, że jeśli pragnie się wymienić tradycyjne włączniki na te sterowane przez aplikację, trzeba posiadać router WiFi oraz stały dostęp do Internetu.

Estetyka włączników nowoczesnych

Jak już wspomnieliśmy, nowoczesne włączniki sterowane pilotem z zewnątrz nie mają przycisków. Zamiast klasycznej ramki posiadają bowiem panel dotykowy ze szkła hartowanego.

Występuje on w różnych wariantach i wielkościach. Można znaleźć panele w niemal wszystkich kolorach, dzięki czemu jeszcze łatwiej dopasowuje się produkt do aranżacji wnętrza. Nowoczesne włączniki szklane stają się ciekawym uzupełnieniem przestrzeni w stylu klasycznym, nowoczesnym lub art déco.

Nowoczesne włączniki szklane do domu

Nowoczesne technologie sprawiają, że nawet sterowanie oświetleniem w domu staje się znacznie wygodniejsze. Szklane panele pozwalają na wprowadzenie domowych lamp do systemu Smart House. Dzięki temu wykonywanie codziennych czynności staje się znacznie prostsze i wygodniejsze, a wnętrza nabierają ciekawego charakteru.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Kluczowe cechy lamp do łazienki

Read Next

Jakie style aranżacyjne są w trendach na 2021 rok?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments