Odbiór mieszkania od dewelopera – wszystko, co trzeba wiedzieć

Kupno mieszkania dla każdego jest wielkim wydarzeniem, spełnieniem marzeń o posiadaniu własnego miejsca. Co jednak istotne, kiedy przychodzi moment jego odbioru od dewelopera, należy się w odpowiedni sposób do tego działania przygotować. A jak pokazuje praktyka, jest to niezbędne, abyśmy mogli od samego początku cieszyć się z inwestycji nawet bez najmniejszych komplikacji.

  1. Odbiór mieszkania od dewelopera – dokumenty.
  2. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
  3. Przygotowanie i profesjonalna pomoc.

Od momentu kupna mieszkania do jego odbioru niejednokrotnie mija wiele miesięcy. Deweloperzy już wcześniej udostępniają możliwość nabycia nieruchomości, na co decyduje się bardzo dużo osób. Dlatego też tak istotny jest odbiór mieszkania od dewelopera, podczas którego dopełniamy wszelkich formalności, a także dokonujemy jego oceny, w tym wskazujemy ewentualne usterki. Bez odpowiedniego przygotowania możemy całą procedurę znacznie wydłużyć, jak i narazić się na niedogodności w przyszłości.

Odbiór mieszkania od dewelopera – dokumenty

Pierwszą kwestią, o której należy pamiętać, jest obecność wszystkich osób będących stroną Umowy deweloperskiej. W praktyce oznacza to stawienie się razem z współmałżonkiem (jeśli wspólnie zakupiliśmy mieszkanie) bądź z innymi osobami widniejącymi na umowie. Warto przy tym wiedzieć, iż możliwe jest upoważnienie jednej osoby do samodzielnego działania. Jeśli w trakcie trwania Umowy deweloperskiej zmieniły się nasze dane lub wymieniliśmy dowód osobisty, należy o tym poinformować dewelopera odpowiednio wcześniej.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Co bardzo ważne, odbiór mieszkania polega również na ocenie jego stanu technicznego. Wszelkie usterki powinniśmy zgłaszać na podstawie obowiązujących norm budowlanych, wykorzystując do tego specjalistyczne narzędzia. W innym przypadku każde takie zgłoszenie może zostać odrzucone. Dlatego też warto korzystać z profesjonalnej pomocy przy odbiorze mieszkania od dewelopera w postaci inspektora budowlanego, którą oferuje renomowana firma HandyHand.

Przygotowanie i profesjonalna pomoc

Wyraźnie więc widać, że odbiór mieszkania od dewelopera nie należy do zadań prostych. Nieumiejętne i pospieszne działanie wiąże się ze sporym ryzykiem, które może realnie wpłynąć na nasz komfort już na początku nowej drogi życia. Dlatego też nie bójmy się zamienić pomocy członków rodziny w postaci deklarującego nawet największą wiedzę wujka na rzecz prawdziwych i sprawdzonych profesjonalistów. Jedynie oni zagwarantują nam kompleksowy odbiór mieszkania.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Systemy drzwi przesuwnych – dlaczego to ciekawe rozwiązanie?

Read Next

Skuteczna renowacja dachów z papy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments