Okna aluminiowe czy PCV – co wybrać?

Aluminiowe czy PCV? Które okna wybrać? Wiele osób wciąż zadaje sobie to pytanie nie mogąc otrzymać zadowalającej odpowiedzi. Jeśli i Ty masz podobne dylematy, przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się, jakie zalety i wady posiadają okna PCV i aluminiowe. Tym samym łatwiej zdecydujesz, które bardziej pasują do Twojego domu.

Okna aluminiowe

Okna aluminiowe coraz częściej sprawdzają się w naszych domostwach. Dawniej nie należały do bardzo popularnych, natomiast teraz znów wracają do łask. Przyjrzyjmy się oknom aluminiowym.

Zalety okien aluminiowych

Okna aluminiowe charakteryzują się niewielką wagą i ogromną wytrzymałością. Między innymi to odróżnia je od okien PCV, które już tak wielkiej wytrzymałości nie mają. Mimo metalowej ramy, okna aluminiowe pod względem termoizolacyjności dorównują oknom drewnianym lub tym z PCV. Wielkim plusem aluminium jest to, że jest to materiał podatny na formowanie, można więc tworzyć okna nawet w najbardziej wymyślnych kształtach. Okna aluminiowe wyróżnia stabilność i wytrzymałość, a dzięki nim można tworzyć wąskie profile (wtedy okna wydają się większe). Okna aluminiowe posiadają duże ramy, w którym można umieścić ciężkie przeszklenie. Samo utrzymanie w czystości takich okien nie wymaga wysiłku  – wystarczy je przetrzeć środkiem czyszczącym, który nie zawiera kwasu.
Okna aluminiowe najczęściej można spotkać w budownictwie publicznym – w szkołach czy urzędach. Biorąc pod uwagę estetykę aluminium, mnóstwo kolorów, w jakich może występować okienna obudowa oraz łatwość utrzymania, jest to doskonały materiał by wykorzystać go w stolarce okiennej naszych domów.

Wady okien aluminiowych

Mimo wielu niezaprzeczalnych zalet, okna aluminiowe posiadają także pewne wady. Rama okienna jest zimna w dotyku, co na pewno nie wszystkim użytkownikom przypadnie do gustu. Niestety, okien aluminiowych nie można naprawić ani poddać renowacji. W przypadku zarysowań, wgnieceń czy odbarwień, konieczna jest wymiana profilu na nowy. Cena również nie jest tu atrakcyjna – okna aluminiowe są o wiele droższe niż okna PCV. Dlatego właśnie profile aluminiowe do tej pory były tak rzadko wybierane przez konsumentów.

Okna PCV

W ostatnim czasie wielką popularnością cieszą się okna PCV ze względu na ich szybką dostępność (okna aluminiowe są wykonywane na wymiar), cenę oraz możliwość występowania w wielu kolorach.

Zalety okien PCV

Do zalet okien PCV należy zaliczyć cenę – są one o wiele tańsze niż okna aluminiowe czy drewniane. Okna PCV produkowane są w bardzo szerokiej kolorystyce, można uzyskać praktycznie każdy kolor, jaki tylko klient sobie zażyczy. Do najpopularniejszych okien oczywiście zaliczamy białe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić szare czy też zielone. Konserwacja okien PCV jest bardzo prosta – do ich umycia nie potrzeba używać praktycznie żadnych środków chemicznych, można je wyczyścić samą wodą z płynem. Warto wspomnieć o niezwykłej trwałości okien PCV – mogą one przetrwać 30, a nawet 50 lat.

Wady okien PCV

Okna PCV mimo, że bardzo trwałe, są wrażliwe na promieniowanie słoneczne i z czasem ulegają odbarwieniom. W większości przypadków w oknach tego rodzaju nie da się wymienić okleiny, więc pozostaje wymiana profili na nowe.

W przypadku złej wentylacji, w oknach PCV bardzo często dochodzi do skraplania się pary wodnej, a to znacznie obniża ich trwałość.

Firma Bartmetaco

Okna aluminioweDziałamy już od 30 lat na rynku specjalizując się w produkcji okien PCV i aluminium. Warto postawić na nas, ponieważ nasze realizacje przebiegają bardzo szybko, ceny są atrakcyjne, a gwarancja kilkuletnia. Nasze produkty spełniają wysokiej jakości standardy, co potwierdza zadowolenie naszych klientów. Oferowane przez nas okna są łatwe w montażu, więc ich instalacja przebiega bardzo sprawnie. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, biorąc pod uwagę jego potrzeby. Aby dowiedzieć się o nas więcej, odwiedź naszą stronę www.

 https://www.bartmetaco.pl/okna-pcv-warszawa.html

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jak wybrać dobre moskitiery?

Read Next

Dlaczego warto zamieszkać w Trójmieście i okolicach?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments