Osuszacz powietrza – Kupić czy wynająć?

Osuszacze powietrza to urządzenia znajdujące swoje zastosowanie zarówno w warunkach domowych, jak i przemysłowych. Bywają używane w dużych magazynach, halach produkcyjnych, a także niewielkich składzikach, w których występuje konieczność pozbycia się wilgoci z powietrza.

Do czego przydają się profesjonalne urządzenia adsorpcyjne?

Taka sytuacja może być podyktowana zbyt dużym zawilgoceniem otoczenia, charakterystyką składowanych przedmiotów czy chęcią uzyskania odpowiedniej mieszanki powietrza. Powodów może być całkiem sporo, co sprawia, że osuszacze są chętnie wykorzystywane i coraz częściej znajdziemy je na wyposażeniu wielu firm. Nie są to jednak urządzenia najtańsze, a jednostkowa cena sprzętu może być poważnym obciążeniem finansowym, szczególnie dla niewielkich podmiotów. Okazuje się jednak, że istnieje coś takiego jak wynajem osuszaczy powietrza. Czy skorzystanie z takich usług jest w ogóle opłacalne? A może lepiej dołożyć i zdecydować się na zakup swojego sprzętu?

Wysoka cena nowych osuszaczy? Może lepiej zdecydować się na wynajem?

Urządzenia adsorpcyjne są skomplikowanymi sprzętami, które wymagają długiego procesu ich produkcji. Ze względu na cenę pojedynczych elementów zaleca się wynajem osuszaczy powietrza, dzięki czemu przedsiębiorstwo poniesie znacznie mniejsze koszty eksploatacyjne. Złożona budowa podyktowana jest warunkami konstrukcyjnymi. Sam sprzęt posiada dużą ilość przewodów, części składowych przypominających kompresory. Duży osuszacz powietrza będzie wyglądał niczym stacja, w związku z czym może zajmować całkiem sporo miejsca w niewielkim magazynie. Duże skomplikowanie budowy i zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że koszt urządzenia jest duży. Dla niewielkich podmiotów nie jest opłacalne inwestowanie w nowy egzemplarz, ponieważ będzie wiązało się to z dużymi stratami finansowymi. Czy jednak wynajem osuszaczy powietrza to strzał w dziesiątkę? A może takie rozwiązanie ma więcej wad niż zalet?

Dla kogo nowy sprzęt? Zalety i wady zakupu nowych urządzeń

Zakup nowego sprzętu będzie dobrym rozwiązaniem dla dużych firm, które chciały, by zainwestować w osuszacz długoterminowo. Zaleta takiego rozwiązania jest prozaiczna – często takie firmy dostają dofinansowania, w związku z czym muszą zainwestować w sprawdzony, nowy sprzęt, potwierdzony gwarancjami i spełniający wszystkie wymagane normy. To jedna z najistotniejszych zalet kupowania nowych urządzeń. Wydaje się, że plusy takiego rozwiązania właśnie na tym się kończą. Znacznie lepszym pomysłem jest wynajem osuszaczy powietrza. Przy zakupie nowego sprzętu, tuż po jego otrzymaniu, wartość urządzenia spada o kilkanaście procent. Można powiedzieć, że użytkownik takiego urządzenia od razu traci część zainwestowanych pieniędzy. Kolejnym problemem jest sprzedaż takiego sprzętu po określonym czasie. Zwykle urządzenia są mocno wyeksploatowane, pozbawione już gwarancji i słabo serwisowane. Okazuje się, że sprzedaż osuszacza powietrza może być mocno problematyczna.

Rozsądne wynajmowanie przemysłowych osuszaczy do powietrza

Wynajem jest mniej wiążący, a jego długość może być skrócona. Umożliwia to większy wybór i nie uzależnia firmy od jednego producenta. Wynajem osuszaczy powietrza to także gwarancja kompleksowej usługi serwisowej i gwarancji w przypadku uszkodzenia czy awarii sprzętu. W przypadku zakupu urządzeń często musimy sami zadbać o dodatkowe ubezpieczenie, co będzie wiązało się z koniecznością ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych. A rzecz jasna nie jest to jedyny problem, gdyż samo urządzenie będzie kosztować krocie.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy M&M-BUD – firma od osuszania budynków.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Czy warto samodzielnie położyć tynk dekoracyjny?

Read Next

Na co zwrócić uwagę podczas wynajmu magazynów?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments