Panele fotowoltaiczne – czy to się opłaca?

Fotowoltaika z każdym rokiem staje się w naszym kraju coraz bardziej popularna i nie dzieje się tak bez powodu – dzięki niej jesteśmy w stanie obniżyć nasz rachunek za prąd, ale także zrobić coś dobrego dla naszej najbliższej okolicy, na przykład niwelując nieekologiczny piec na rzecz instalacji pobierającej energię ze słońca. Czy taka inwestycja się opłaca?

  1. Kiedy warto rozważyć instalację paneli fotowoltaicznych?
  2. Ile można zyskać na panelach fotowoltaicznych?
  3. Jak wspomóc swoją inwestycję w instalację?

Kiedy warto rozważyć instalację paneli fotowoltaicznych?

Panele pV będą dobrym pomysłem dla każdego, kto dysponuje dachem, na którym da się je zamontować. Oznacza to, że w większości przypadków, jeżeli mieszkamy dom, wykonanie kalkulacji opłacalności paneli da pozytywny wynik. Decydując się na fotowoltaikę możemy sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, szczególnie jeżeli wiele urządzeń w naszym domu działa dzięki takiej formie zasilania. W przypadku dobrze wykonanej instalacji możemy wręcz notować nadpłaty w najbardziej słoneczne miesiące w roku.

Ile można zyskać na panelach fotowoltaicznych?

Jeżeli instalacja paneli jest wykonana poprawnie, czyli ich moc wynosi dokładnie tyle, ile potrzebujemy na co dzień, redukcja rachunku za energię może okazać się bardzo znacząca. Warto również pamiętać, że nadwyżki energii, które oddamy do sieci, zostaną nam zapłacone lub będziemy mogli odebrać je bezpłatnie w bardziej pochmurne dni. Oznacza to, że nawet zimą, gdy dzień jest krótki, nadal będziemy w stanie korzystać z zalet, jakie niesie ze sobą montaż paneli fotowoltaicznych. Aby jednak tak się stało musimy zadbać o odpowiednie umiejscowienie paneli na dachu oraz ich kąt nachylenia – tak, aby zbierały możliwie jak najwięcej energii. Więcej na ten temat znajdziesz na: https://olsztynskieokna.eu/.

Jak wspomóc swoją inwestycję w instalację?

W sytuacji, gdy chcemy wykonać w domu instalację paneli pV, ale nie mamy na to dość środków, możemy wnioskować o dofinansowanie z różnych aktualnie działających programów rządowych. Na 2020 rok będą to głównie akcje Mój Prąd, Czyste Powietrze oraz Prosument 2. Poziom dofinansowania zależy od tego, jaki program wybierzemy – przykładowo, dla instalacji tworzonych w ramach planu Mój Prąd możemy otrzymać do 50% kosztów instalacji, jednak kwota ta nie może przekroczyć 5 tysięcy złotych. Więcej o ciekawych rozwiązaniach z zakresu fotowoltaiki, na które możemy pozyskać dodatkowe finansowanie, znajdziesz pod adresem: https://olsztynskieokna.eu/fotowoltaika-olsztyn.html.

Źródło zdjęcia: pexels.com
Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Płyta OSB – cena, rodzaje i wymiary

Read Next

Głośniki łazienkowe jakie wybrać do łazienki w nowoczesnym wydaniu?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments