Piękny ogród w zimie – sprawdź, jakie rośliny kwitną o tej porze roku!

Zimę kojarzymy ze śniegiem i mrozem, a nie z kwiatami – wbrew pozorom jednak, niektóre gatunki roślin czują się świetnie i rozkwitają nawet w niskiej temperaturze. Jeśli zasadzisz w ogrodzie odpowiednie z nich, sprawisz, że będzie się on wyróżniał pięknem przez cały rok!

Piękne, zimowe rośliny

Choć niskie temperatury nie sprzyjają wegetacji roślin, niektóre gatunki potrafią kwitnąć nawet srogą zimą – a oto najpiękniejsze z nich:

  • Wrzosiec krwisty – to krzewinka, która utrzymuje piękne, zielone igły przez cały rok, a z początkiem lutego na różowy lub biały kolor. Wygląda naprawdę zjawiskowo, gdy wyłania się spod śnieżnej pokrywy. Do tego jest łatwa w utrzymaniu! Najlepiej zasadzić roślinę w miejscu z dobrym dostępem do promieni słonecznych, by cieszyć się, jak kwitnie.
  • Kalina wonna – to najlepszy przykład krzewu, który ozdobi domowe podwórko w mroźne dni. Kwitnie w okolicach lutego, wypuszczając piękne, jasnoróżowe kwiaty o przyjemnym zapachu. Roślina odnajduje się świetnie zarówno w zacienionych, jak i nasłonecznionych miejscach i nie sprawia problemów. Nie powinno się jednak sadzić jej w miejscach narażonych na silne działanie wiatru.
  • Ciemierniki – to piękne, niewielkie kwiaty, nazywane przez niektórych zimowymi różami. Kwitną nawet na początku zimy, zapewniają więc piękny widok już wtedy, kiedy inne z roślin nie wypuszczają jeszcze kwiatów. Osiągają niewielką wysokość i preferują zacienione miejsca.

Jak zadbać o rośliny kwitnące zimą?

Choć niektóre rośliny kwitną w zimowych warunkach, nie oznacza to, że nie potrzebują pielęgnacji. Najlepiej wzmocnić je za pomocą preparatów ochronnych, które zapobiegają powstawaniu zmian chorobowych i działaniu insektów. Dobrym rozwiązaniem jest także regularne nawożenie – gleba bogata w mikro- i makroelementy sprawia, że układ korzenny jest mocniejszy, co przekłada się na poprawę kondycji całej rośliny.

Preparaty przeznaczone do pielęgnacji roślin nabędziesz w sklepie Substral – dzięki bogatej ofercie produktów zaopatrzysz się w środki przeznaczone do wszystkich gatunków roślin.

Jeśli kochasz zimową aurę, rośliny kwitnące zimą są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie – na pewno urozmaicą i upiększą Twój ogródek!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Oleje do blatów drewnianych, rodzaje i zalety ich wykorzystania

Read Next

Jaki wybrać grzejnik do łazienki?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments