Podatki w 2020 roku. Jakie zmiany się szykują?

W nadchodzącym nowym roku czekają nas nowe ustawy dotyczące podatków dochodowych. Wszyscy obawiamy się wyższych opłat, warto wiedzieć jednak, że nie wynikają one z programów wyborczych – nasz kraj musi bowiem dostosować się do przepisów unijnych. Jakie zmiany nas czekają?

Zmiany w VAT – nowa deklaracja?

W kwietniu 2020 roku możemy spodziewać się prawdziwej rewolucji podatkowej. Standardowe deklaracje VAT zostaną zastąpione przez nowe JPK_VAT. Pojawi się również nowa matryca stawek podatków VAT. Warto przygotować się na nadchodzące zmiany podatkowe i zdecydować się na usługę doradztwa podatkowego, dzięki której nadążymy za każdym nowym przepisem.

Ryczałt – zmiany na plus!

Obecnie limit ryczałtu wynosi 250 tys. Euro. To mała kwota – szczególnie biorąc pod uwagę przepisy innych krajów unijnych. Kwota ta ma w najbliższym roku zostać podniesiona do miliona, a docelowo – do 2 milionów euro. Jak widać, dostosowywanie się do wymagań Unii Europejskiej może przynosić także pozytywne zmiany!

Podatek detaliczny: czy powróci?

Podatek od sprzedaży detalicznej został formalnie zawieszony do końca roku. Czy w nowym roku możemy spodziewać się zmian? Otóż tak – i to całkiem korzystnych. Maksymalny miesięczny obrót firm zwolnionych z podatku ma bowiem zostać podwyższony.

PIT i CIT – nie spodziewamy się szybkich zmian

Obecnie ciągle trwają pracę nad ustawami o PIT i CIT. Co prawda temat wrócił na tapet podczas kampanii wyborczej, nie wiadomo jednak, kiedy mają zostać wdrożone jakiekolwiek nowe rozwiązania. Wiadomo jednak, że pułap limitu w tzw. ,,statusie małego podatnika” ma zostać podniesiony już 1 stycznia – a to raczej dobra wiadomość!

Doradztwo podatkowe – sposób na zrozumienie zmian

Wprowadzenie nowych rozwiązań wymusi na nas modyfikacje w systemie prowadzenia księgowości. Aby zrozumieć nadchodzące zmiany, najlepiej zdecydować się na usługę doradztwa podatkowego. Dowiedz się więcej o tego typu usługach, które pomogą w codziennej realizacji celów biznesowych: Crowe.com/pl.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Przygotuj się już dziś na rosnące ceny energii elektrycznej. Monitoring energii elektrycznej przez WiFi

Read Next

Pojemny i praktyczny regały słupek do każdego wnętrza

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments