Pogoda dla rolników, czyli zimowe prognozy

W końcu nadeszła długo oczekiwana zima! Dni są krótsze, szybko robi się ciemno, a na zewnątrz panuje nieprzyjemna i mroźna pogoda. Dla rolników jest to moment wytchnienia, kiedy ilość prac w gospodarstwie znacznie się zmniejsza i można przeprowadzić konserwację sprzętu i maszyn. W końcu przychodzi też czas, żeby spokojnie nacieszyć się pięknem przyrody. Ale czy tegoroczna zima przypomni nam swoje piękniejsze, a zarazem mroźniejsze oblicze? Czy jednak będzie swoją aura przypominać do złudzenia jesień, podobnie jak w poprzednim roku? Warto więc sprawdzić co przewidują długoterminowe prognozy pogody dla rolników.

Prognoza na grudzień 2021

Prognoza pogody na drugą połowę grudnia i kolejne miesiące rokuje raczej optymistycznie. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna zima będzie prawdopodobnie łagodna i ciepła, podobnie zresztą jak w ubiegłych latach. Czy wobec tego możemy liczyć na białe święta Bożego Narodzenia lub Nowy Rok? Niestety, w tym roku wszystkie prognozy wskazują na to, że święta będą zielone i mokre, a nawet jeśli spadnie śnieg, to może on nie utrzymać się zbyt długo. Pogoda nie planuje nas zaskoczyć silnymi mrozami, bądź burzami śnieżnymi. Zarówno amerykańskie, jak i europejskie modele prognostyczne przewidują, że ostatnie tygodnie grudnia będą wilgotnym i ciepłym okresem. Koniec roku zapowiada się pochmurny i szary, można się spodziewać opadów, ale będą to raczej opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura będzie utrzymywać się na wysokości ok. 3-4 stopni, ale przewidywany jest chwilowy skok aż do 6-7 stopni Celsjusza. Pod koniec miesiąca temperatura nocą może spadać poniżej zera. Poniżej znajduje się szczegółowa rozpiska z podziałem na miasta.

· Białystok -0.6 stopnia C

· Gdańsk 2.0 stopnia C

· Gorzów Wielkopolski 2.0 stopnia C

· Katowice 1.0 stopnia C

· Kielce 0.2 stopnia C

· Koszalin 2.6 stopnia C

· Kraków 1.0 stopnia C

· Lublin 0.2 stopnia C

· Łódź 1.3 stopnia C

· Olsztyn 0.9 stopnia C

· Opole 1.9 stopnia C

· Poznań 2.1 stopnia C

· Rzeszów 0.6 stopnia C

· Suwałki -0.5 stopnia C

· Szczecin 2.6 stopnia C

· Toruń 1.8 stopnia C

· Warszawa 1.0 stopnia C

· Wrocław 2.5 stopnia C

· Zakopane -1.4 stopnia C

· Zielona Góra 2.2 stopnia C

Pogoda dla rolników – prognozy na styczeń 2021

A jaką pogoda przywita nas Nowy Rok? Musimy rozczarować wszystkich tych, którzy marzą o prawdziwej i śnieżnej zimie. Wstępne prognozy wskazują, że wprawdzie styczeń 2021 roku będzie bardziej zimowy, niż końcówka grudnia, ale to wcale nie oznacza śnieżnej zimy. Pogoda będzie bardzo zmienna, możemy spodziewać się naprzemiennie lekkich mrozów i odwilży. Momentami spadnie całkiem sporo śniegu, ale ten zaraz będzie topnieć w trakcie odwilży. Jedynie w górach utrzymywać się będą ujemne temperatury, więc wszyscy spragnieni białego puchu mogą tam zaplanować zimowy wypoczynek.

Deszczowo-śnieżna zima to nie do końca dobra pogoda dla rolników i ich ozimych upraw, toteż wbrew prognozom, liczymy na obfitą pokrywę śnieżną. Oczywiście warto pamiętać, że pogoda zimowa jest zmienną i kapryśną, a podane jednostki grudniowych temperatur są wyłącznie średnią dla całego kraju, wiec mogą różnić się w zależności od regionu. Mamy jeszcze nadzieję, że grudzień pozwoli nam się nacieszyć białymi świętami, a Nowy Rok przywita nas wymarzonym śniegiem. Wszystko się może jeszcze zmienić, dlatego sugerujemy śledzić prognozy na bieżąco.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Jaki typ self storage jest dla Ciebie najlepszy?

Read Next

Jak długo działa sprężarka śrubowa?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments