Pompa głębinowa czy hydrofor – co wybrać do studni ogrodowej?

Podczas budowania studni ogrodowej wiele osób zastanawia się, które urządzenie wybrać – pompę głębinową czy hydrofor. Na jakiej zasadzie działają, czym się od siebie różnią i na co należy zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

  1. Jak działa pompa głębinowa?
  2. Jak działa hydrofor?
  3. Pompy głębinowe czy hydrofory – co się lepiej sprawdza do studni ogrodowych?
  4. Czym należy się kierować, kupując urządzenia i akcesoria do ogrodowych studni?

Jak działa pompa głębinowa?

Pompa głębinowa ma za zadanie tłoczyć zimną i czystą wodę, pochodzącą z podziemnego ujęcia wody. Urządzenie to jest najczęściej wykorzystywane w gospodarstwach domowych, na działkach, w instalacjach hydroforowych oraz w rolnictwie. Niezawodne pompy od renomowanych producentów dostępne są na stronie: https://www.sklep-watermark.pl/

Ze względu na konstrukcję, wyróżnia się pompy głębinowe wirnikowe oraz śrubowe. Pierwszy rodzaj posiada wirnik, znajdujący się w silniku elektrycznym. Zbudowany jest on z osadzonych na osi łopatek. Wprawiony w ruch wirnik wytwarza ciśnienie, które powoduje, że woda przedostaje się w kierunku rurociągu. Z kolei drugi rodzaj pompy zamiast wirnika posiada element rotacyjno-wyporowy. Pompa śrubowa wytwarza wysokie ciśnienie i jest w stanie podnosić wodę na dużą wysokość.

Jak działa hydrofor?

Hydrofor to metalowy zbiornik ciśnieniowy, wypełniony wodą oraz powietrzem. Jego zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w systemie wodociągowym, dzięki wykorzystaniu podstawowych zjawisk fizycznych. Aby było to możliwe, konieczna jest instalacja całego systemu hydroforowego, na który składają się: zbiornik, pompa, presostat lub manometr, wyłącznik ciśnieniowy oraz zawory. Hydrofor może być wykorzystywany w domu, na działce rekreacyjnej bądź w studni ogrodowej.

Warto wspomnieć, że hydrofor może być użytkowany w dwojaki sposób. Przede wszystkim instalacja urządzenia jest konieczna wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia budynku do sieci wodociągowej. Ponadto hydrofor zwiększa ciśnienie wody w rurach, dzięki czemu po odkręceniu kranu, leci ona z większą mocą. Ma to szczególne znaczenie w przypadku doprowadzania wody na wyższe piętra.

Pompy głębinowe czy hydrofory – co się lepiej sprawdza do studni ogrodowych?

Zarówno pompy głębinowe, jak i hydrofory mogą być wykorzystywane w przypadku studni ogrodowych. Pompę głębinową stosuje się najczęściej w przypadku, kiedy poziom wody znajduje się poniżej 8 metrów, natomiast hydrofor wtedy, gdy lustro wody utrzymuje się wyżej – na głębokości 6-7 metrów. W praktyce coraz więcej klientów decyduje się jednak na stosowanie pomp do wody zamiast hydroforów, nawet w sytuacji, kiedy poziom wody znajduje się bliżej gruntu. Wynika to z lepszej wydajności, większego ciśnienia i generowania mniejszego hałasu w przypadku stosowania pomp.

Podejmując decyzję dotyczącą zakupu pompy bądź hydroforu, warto zwrócić się do specjalistów, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i dołożą wszelkich starań, aby dopasować odpowiednie rozwiązania na miarę potrzeb i w pełni dopasowane do swoich klientów. Sklep Watermark (https://www.sklep-watermark.pl/) posiada w swojej ofercie pompy i hydrofory w najlepszych cenach rynkowych.

Czym należy się kierować, kupując urządzenia i akcesoria do ogrodowych studni?

Decydując się na zakup urządzeń oraz akcesoriów do studni ogrodowych, takich jak pompy czy hydrofory, warto przede wszystkim wybrać sprzęt od renomowanych producentów, zakupiony w specjalistycznym sklepie, takim jak Watermark. Dzięki temu zyskujemy pewność, że zakupiony sprzęt będzie wyróżniał się wysoką jakością i posłuży nam przez wiele lat. Oczywiście istotne jest także dopasowanie urządzeń do indywidualnych potrzeb.

Największy na rynku wybór pomp do wody oraz hydroforów w konkurencyjnych cenach znajdziesz w asortymencie sklepu: https://www.sklep-watermark.pl/.

Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Koszt budowy domu szeregowego: Czynniki wpływające na cenę metra kwadratowego

Read Next

Jak pompa ciepła magazynuje energię?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments