Pomysły na dekoracje balkonu

Balkon to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Podobnie taras, jeżeli został on wybudowany w ramach projektu naszego domu. Są to dwa miejsca, które wychodzą poza samą bryłę budynku i oferują nam możliwość cieszenia się równocześnie korzyściami oferowanymi przez wnętrze domu, jak i wolne powietrze.

Taras realizuje to w stopniu największym ze względu na swoją powierzchnię, a balkon stawia nas przed szeregiem wyzwań, ponieważ najczęściej mamy do czynienia z przestrzenią dość mocno ograniczoną, a do tego dochodzi jeszcze fakt, że jest ona otoczona jakiegoś rodzaju balustradą czy murkiem, który też musimy właściwie zaaranżować. Takie wyzwanie sprawia jednak, że możemy obudzić naszą kreatywność i stworzyć z balkonu przytulne miejsce do wypoczynku.

Drewno i trawa

Znakomitym pomysłem na balkon jest stworzenie przestrzeni jak najbardziej przypominającej ogród. W tym celu potrzebna nam będzie trawa i inna roślinność. Jak to realnie zrealizować. Można oczywiście postawić na kwiatki doniczkowe i to nie jest złe rozwiązanie. Sztuczna trawa jest do kupienia w wielu sklepach i będzie ona fantastycznym uzupełnieniem tego typu dodatków do otoczenia. Zaoferuje nam jak chociażby interoom.pl. Najlepszy efekt uzyskamy wtedy, kiedy wszystkie ściany i balustrady obłożymy drewnem. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób uda nam się stworzyć otoczenie wolne od typowych szklanych, betonowych i stalowych elementów, jakie nie pozwalają nam zapomnieć, że jesteśmy w budynku.

Zacisze

Można też pójść w zupełnie odwrotnym kierunku i zamiast otwierać Siena świat, zapraszać rośliny, odciąć się zupełnie od zewnętrznego świata i zrobić sobie coś na kształt pustelni połączonej z ogrodem zimowym. W takim podejściu stosuje się przeszklenie z plexi, która osłania nas przed wiatrem i czasami też eliminuje nadmiar słońca. Na podłodze układamy nowoczesne deski tarasowe z syntetycznych materiałów, które udają kamień naturalny i wstawiamy na balkon kilka mebli. W ten sposób uzyskujemy ładne widoki na balkonie, uczucie przestrzeni, ale nie jesteśmy otoczeni przez komary, spadające liście i wszystkie uciążliwości natury. Jest wygodnie, sterylnie i rześko. Nie wszystkim odpowiada taka opcja, ale jest ona coraz bardziej popularna.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Kabina prysznicowa z brodzikiem czy bez?

Read Next

Sucha zabudowa i jej nieograniczone możliwości

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments