Kalkulator SimplaFaktor to bardzo przydatny program dla producentów okien. Za jego pomocą można stworzyć niezbędną dokumentację okna bez zwracania się do podmiotów zewnętrznych. Szybko, intuicyjnie i rzetelnie wykonane badanie techniczne w różnych konfiguracjach obliczeniowych. Tak właśnie działa program SimplaFaktor.
Kalkulator do badania okien SimplaFaktor. Co to za program?
Specjalistyczne, ale nie stwarzające problemów narzędzie to niezbędne wsparcie jakości dla producentów okien. Dzięki autorskiemu programowi stworzonemu przez Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej Sp. z o.o, które zajmuje się przeprowadzaniem specjalistycznych badań okien i drzwi o czym więcej pisze na swojej stronie internetowej https://badaniaokien.pl/badania-okien-i-drzwi/, można wciąż poszerzać zakres swojej wiedzy na temat okien i w pełni świadomie wprowadzać je na rynek. Poprawne wykonanie obliczeń, dokładność i przedstawienie odbiorcom porządnych zestawień sprawia, że producenci wiele zyskują w oczach swoich klientów.
Skąd wiadomo, że kalkulator jest dokładnym narzędziem?
O poprawność i jakość obliczeń nie należy się obawiać. Są one w stu procentach zgodne z obowiązującymi normami i sprawdzane przez wykwalifikowanych pracowników. Jeśli w bazie danych brakuje danych dla konkretnego typu okna, po zgłoszeniu szybko zostają uzupełniane. Można więc liczyć na pełen profesjonalizm działań i wsparcie na każdym etapie korzystania z kalkulatora. Dlatego też wyniki badań, raporty i Deklaracje Właściwości Użytkowych są zawsze wiarygodne.
Funkcjonalność, bezpieczeństwo i prostota obsługi – tak działa kalkulator SimplaFaktor
Korzystanie z programu do obliczania funkcjonalności okien jest bardzo przyjemne. Dzięki niemu sprawdzimy bardzo dokładnie izolacyjność akustyczną i przewodnictwo cieplne okien. Jako że program ten jest platformą działającą online, potrzebny jest tylko i wyłącznie dostęp do Internetu. Badania można przeprowadzać nie tylko na laptopie, ale też na smartfonie czy tablecie w każdej sytuacji. Będąc na budowie czy w trasie, zawsze i o każdej porze po poświęceniu kilkunastu sekund na obliczenia, dane będą wysłane za pomocą kilku kliknięć. Oczywiście to jeszcze nie wszystko. Program zawiera wiele przydatnych funkcji dzięki którym można porządkować obliczenia i porównywać ze sobą. Wystarczy skorzystać z Generatora Zestawień, aby w bardzo prosty sposób sporządzić wiele konfiguracji okien w jednym dokumencie. Wygenerowany dokument PDF jest bardzo przejrzysty, czytelny i zawiera wszystkie potrzebne dane o produkcie i konkretne obliczenia. Korzystanie z generatora jest bardzo intuicyjne. Krok po kroku uzupełniamy dane dotyczące okna, aby kalkulator wykonał obliczenie pasujące do konkretnego typu produktu. Zaczynamy od wpisania nazwy użytkowania i określenia konstrukcji okna. Następnie wybieramy system okienny i producenta szyby. Określamy również pakiet szyby zespolonej i międzyszybową ramkę zespoloną. Kolejne dane to wymiary okna, a także sposób otwierania skrzydeł i rodzaj słupków. Istnieje też możliwość uwzględnienia warunków montażowych, przenoszona bocznego i wybrania rodzaju nawiewnika. Program jest bardzo mocno dopasowany do potrzeb każdego klienta, dlatego każdy wprowadzi interesujące dane i otrzyma potrzebne zestawienie. Oprócz raportu uproszczonego można otrzymać raport rozbudowany zgodny z normą PN-EN ISO 10077-1. Nie ma też problemu z uzyskaniem autoryzacji wyników przez kierownika Mobilnego Laboratorium Techniki Budowlanej. Więcej informacji na temat działania i funkcjonalności programu można uzyskać na stronie Mobilnego Laboratorium Techniki Budowlanej: https://badaniaokien.pl/. Znajdują się tam m.in. informacje dla producentów oraz dystrybutorów okien przedstawione w przysłowiowej pigułce. Oprócz tego sporo cennych danych na temat programu SimplaFaktor zostało zawartych w ciekawych wpisach blogowych. Są również wypunktowane korzyści płynące z używania kalkulatora.
Co można (u)zyskać, używając kalkulatora badania okien SimplaFactor?
Producent czy dystrybutor okien korzystający z intuicyjnego programu do badania okien zyskuje przede wszystkim rzetelne obliczenia. Wszystko to, co potrzebne, czyli zestawienia dotyczące konkretnych produktów przechowuje w jednym dokumencie. Są to dane niezbędne przy tworzeniu ofert, kontaktach z inwestorami oraz niezbędne w ramach Zakładowej Kontroli Produkcji. Program jest bardzo łatwy w obsłudze i każdy może bez problemu z niego korzystać. Z tego powodu SimplaFactor to także duża oszczędność czasu. W jednej bazie znajdują się dane dotyczące współczynników przenikalności cieplnej dla różnych konstrukcji okiennych oraz wszystkich ich kombinacji przekroi z szybami. Nie trzeba też szukać zewnętrznej firmy, która wykona potrzebne obliczenia. Wszystko zrobi się samodzielnie i „od ręki”.
Będąc użytkownikiem programu, można również liczyć na bezpłatne szkolenia i fachową pomoc. Natomiast w ramach rocznej subskrypcji dostępne są darmowe aktualizacje programu. Oprócz udzielania informacji na temat specyfiki pracy kalkulatora pracownicy firmy pomagają również w innych problematycznych kwestiach. Można liczyć na profesjonalne podpowiedzi co do interpretacji norm i przepisów oraz oznaczeń CE na produktach. Pytania i wskazówki co do montażu drzwi i okiem również nie pozostają bez odpowiedzi.
Producenci i dystrybutorzy okien dostają w pełni kompletne i proste w obsłudze narzędzie do wykonywania fachowych obliczeń. Mnóstwo opcji, wiarygodne zestawienia, solidne raporty danych i możliwość ich modyfikacji na bieżąco – to wszystko i wiele więcej składa się na ten intuicyjny autorski program. Warto zyskać w oczach klienta i poszerzać swoją wiedzę na temat okien. Te działania spieniężą się, bo firma będzie generowała większe zyski.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.