Przygotuj się już dziś na rosnące ceny energii elektrycznej. Monitoring energii elektrycznej przez WiFi

Urządzenia domowe pochłaniają miesięcznie sporo energii, a co za tym idzie – generują koszty. Opłaty za prąd mogą wzrosnąć już na początku 2020 roku, ponieważ spółki energetyczne złożyły wnioski o podwyżki cen dla gospodarstw domowych. Aby rozpocząć oszczędzanie, warto najpierw dowiedzieć się, ile energii jest zużywane.

Monitor energii elektrycznej

Monitor energii elektrycznej umożliwia kontrolę zużycia energii z użyciem bezprzewodową sieci Wi-Fi. Takie urządzenie montuje się w rozdzielni elektrycznej, wraz z przekładnikami prądowymi 100A oraz anteną. Użytkownik nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z koniecznością tworzenia dodatkowych instalacji. Taki monitor zużycia energii może pracować również na 1 fazie. Monitory energii elektrycznej można znaleźć w ofercie dostępnej na Zamel.com.

Wygodna i tania komunikacja Wi-Fi

Monitory energii elektrycznej z serii SUPLA komunikują się poprzez sieć bezprzewodową, czyli Wi-Fi. Oznacza to, że nie trzeba w domu instalować drogich kontrolerów automatyki budynkowej i rozprowadzać we wszystkich pomieszczeniach dodatkowych kabli. Wystarczy, że w domu będzie znajdowała się sieć Wi-Fi, która pozwoli bezprzewodowo łączyć się z urządzeniami z dowolnego miejsca na ziemi, pod warunkiem posiadania dostępu do Internetu. To bardzo wygodne rozwiązanie, dlatego nie czekaj – już teraz stwórz niepowtarzalny klimat dzięki produktom SUPLA do sterowania domem bezprzewodowo.

Odczyt zużycia

Odczyt zużycia energii elektrycznej zmierzonego przez monitor dokonuje się w aplikacji, którą można zainstalować w smartfonie bądź na tablecie. Aktualny stan licznika razem z sumarycznym zużyciem energii elektrycznej pojawia się już na ekranie głównym aplikacji. Dostępne są w niej również bardziej szczegółowe dane, jak choćby koszty w danym miesiącu czy parametry licznika. Zużycie energii pojawia się w czasie rzeczywistym.

Za pomocą jednego małego urządzenia, jakim jest monitor energii elektrycznej, można łatwo zweryfikować, ile miesięcznie i rocznie wydaje się na prąd w domu. Taka analiza z pewnością przyczyni się do podjęcia kroków mających na celu większą oszczędność – szczególnie, że ceny prądu zostaną niebawem podniesione.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Czy warto skorzystać z usług pośrednika nieruchomości?

Read Next

Podatki w 2020 roku. Jakie zmiany się szykują?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments