Raz na rok to minimum, czyli dlaczego powinno się regularnie dzwonić po kominiarza?

Dlaczego należy regularnie dzwonić po kominiarza? Najpierw należy dokonać wyboru profesjonalisty, któremu możemy zaufać i powierzyć odpowiedzialne zadanie jakim jest kontrola kominiarska.

Przegląd kominiarski warto zlecić Mistrzowi Kominiarskiemu lub kominiarzowi należącemu do Korporacji Kominiarzy Polskich. To stowarzyszenie zawodowe zrzesza osoby posiadające kwalifikacje, poparte stosownymi dokumentami oraz wiedzą. Warto wspomnieć, że fachowcy należący do związku, współpracują z organizacjami państwowymi w zakresie zapobiegania wybuchom gazu i zapobiegania zatruciom tlenkiem węgla, a także dążą do poprawy stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Wybór rzemieślnika znającego się na swoim fachu jest priorytetem, gdyż tylko wtedy będziemy mieli pewność, że cała procedura przebiegła w prawidłowy sposób.

Wizyta kominiarza-eksperta raz na rok to minimum!

Warto minimum raz w roku zaprosić profesjonalistę do wykonania przeglądu komina. Do regularnych wizyt fachowca powinien skłonić nas fakt, że dobra cyrkulacja powietrza w przewodach kominowych ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o zapobieganie tragediom. Najważniejszą kwestią jest życie i zdrowie lokatorów, kolejnymi: uniknięcie utraty dobytku i możliwości wypłacenia ubezpieczenia czy uniknięcie płacenia kar za niezastosowanie się do obowiązującego prawa.

Bezpieczeństwo lokatorów

Regularne przeglądy komina są konieczne dla zapewnia bezpieczeństwa, zaniedbanie tej kwestii może zakończyć się nieszczęściem.

Przegląd kominiarski rozpoczyna się od wyczyszczenia przewodów i sprawdzenia drożności, przebiegu i szczelności przewodów kominowych. Czyszczenie kominów dymowych polega na usunięciu zanieczyszczeń, które osadzają się na ściankach komina: sadzy i smoły. Oczyszczanie przewodów spalinowych i wentylacyjnych oparte jest na usunięciu pajęczyn czy ptasich gniazd, które mogą powodować zablokowanie przewodów kominowych. Źle działające przewody kominowe mogą poskutkować zatruciem niebezpiecznym dla zdrowia tlenkiem węgla, popularnie zwanym czadem. Kolejnym zadaniem kominiarza jest sprawdzenie w pionie mieszkań, czy urządzenia podłączone do przewodów kominowych działają prawidłowo.

Każdy dobry fachowiec zdiagnozuje wszystkie usterki dotyczące budowy i działania komina, skrupulatnie przeczyści i udrożni przewody kominowe. Pamiętajmy, że po przeprowadzonej kontroli przewodów kominowych otrzymujemy protokół przeglądu kominiarskiego, natomiast po każdym czyszczeniu powinniśmy otrzymać dokument będący potwierdzeniem wykonanego przez fachowca zakresu prac.

Na dokumencie takim wymagany jest podpis wykonawcy oraz odbiorcy prac. Podpisany dokument ma ogromne znaczenie w przypadku, jeśli chcielibyśmy ubiegać się o wypłacenie odszkodowania.

Kara grzywny za nieprzestrzeganie obowiązku regularnego dokonywania przeglądu

Regularne wykonywanie przeglądu kominiarskiego jest obowiązkiem ustanowionym przez prawo, a za jego zaniedbanie można zostać ukaranym grzywną. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji, dopóki nie wydarzy się tragedia. Brak systematycznej kontroli i czyszczenia komina może pozbawić lokatorów nie tylko całego dorobku życia, warto także pamiętać, że jeśli dom jest ubezpieczony a dojdzie do szkody, właściciel nie otrzyma odszkodowania – bez podpisanego dokumentu o regularnej kontroli kominiarskiej, nie mamy możliwości uzyskania zabezpieczenia finansowego od ubezpieczyciela.

Więcej na ten temat: http://www.uslugikominiarskie.com.pl/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jak napisać pracę z ekonomii i nie zwariować

Read Next

Nie kupuj mieszkania w ciemno!

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments