Regulatory temperatury dla domu – czym kierować się przy wyborze?

Regulator temperatury to małe urządzenia przeznaczone najczęściej do sterowania ogrzewaniem. Są one ogromnym udogodnieniem, ponieważ wystarczy w małym panelu ustawić odpowiednią temperaturę grzania i sterownik, gdy temperatura spadnie poniżej określonego poziomu, automatycznie włączy urządzenie grzewcze.

Regulator temperatury to świetne rozwiązanie również w przypadku gdy wyjeżdżamy na dłużej – ustawiając niższą temperaturę mamy pewność, że woda w kaloryferach czy ogrzewaniu podłogowym krąży i nie ma ryzyka zamarznięcia czy zbytniego wychłodzenia budynku. Mocne wychłodzenie pomieszczenia przyczynia się do powstawania grzybów na ścianie i nie jest dobre dla wspomnianych już wyżej kaloryferów. Jakie sterowniki naszym zdaniem są warte uwagi i w jakie z nich warto zainwestować? Zobaczcie sami!

Sterowniki do ogrzewania podłogowego

Nie da się ukryć, że ogrzewanie podłogowe to świetna inwestycja w domu i niezwykła wygoda. Ciepło dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania rozchodzi się po pomieszczeniu równomiernie, a dodatkowo mamy komfort przy chodzeniu i wychodzenie bosą stopą spod prysznica nie kojarzy się już nam z przykrym doświadczeniem. Jednak, przy instalacji tego typu ogrzewania niezbędny jest również zakup odpowiedniego sterownika. Przedziały cenowe są naprawdę różne, zależy co nas interesuje. Ofertę sterowników oraz regulatorów do podłogówki możecie sprawdzić na stronie Sterownikitech.pl.

Regulatory pokojowe – charakterystyka

Regulatory temperatury to urządzenie niezwykle funkcjonalne, praktyczne, ale też takie, które jest intuicyjne w obsłudze. Wszystko po to, aby sterowanie temperaturą nikomu nie sprawiało większego problemu. Sterowniki te są zazwyczaj czytelne i posiadają łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych funkcji. Również dobrze opisane menu stanowi o tym, że regulator zostanie nazwany tym dobrym.

Regulatory temperatury mogą dzielić się na przewodowe regulatory temperatury oraz bezprzewodowe regulatory temperatury. Są to urządzenia elektroniczne dedykowane do instalacji oraz do kotłów gazowych. Niezwykłą zaletą tych małych urządzeń jest możliwość indywidualnego zarządzania ogrzewaniem, a wszystko to dopasowane może być do preferencji i potrzeb domowników oraz do możliwość budynku, który jest ogrzewany. Są również regulatory temperatury, które można obsługiwać zdalnie, korzystając na przykład z modułu internetowego eModul.

Elektroniczne sterowniki temperatury, to urządzenia umożliwiające ustawienie z prosty i intuicyjny sposób określonej temperatury pomieszczenia. Posiadają system programowania na dzień i na noc, można również zastosować ustawienia tygodniowe (dzięki temu ustalenie stałych godzin mocniejszego lub słabszego grzania nie będzie problemem). Na przykład piec za pomocą ustawień sterownika może włączyć się od poniedziałku do piątku załóżmy o 6 rano, w godzinach pracy funkcjonować na temperaturach niższych, a włączać się znów na przykład na pół godziny przed powrotem z pracy. Droższe modele posiadają również dodatkowe tryby – na przykład urlop, impreza czy ochrona przez zamarzaniem.

Jak działają elektroniczne sterowniki temperatury?

Wszystko odbywa się przy pomocy tak zwanego czujnika temperatury. Elektroniczny termostat (czy to przewodowy czy bezprzewodowy) pobiera potrzebne informacji o wartości temperatury w pomieszczeniu i porównuje ją z tą, która została ustawiona przez użytkownika. Gdy temperatura w ogrzewanym miejscu osiągnie optymalny poziom, regulator wysyła do pieca informację o konieczności zatrzymania pompy c.o. lub wyłączeniu kotła.

Kolorowe regulatory pokojowe – ładny design i wysoka jakość

Termostaty pokojowe to urządzenia cechujące się nowoczesnym designem oraz precyzyjnym wykonaniem. Regulatory pokojowe firmy TECH Sterowniki są montowane podtynkowo oraz większość modeli posiada kolorowy, dotykowy wyświetlacz, który może pełnić funkcję elektronicznej ramki na zdjęcia (pokaz slajdów jako wygaszacz ekranu). Każdy termostat posiada wykonane z dobrych materiałów i eleganckie obudowy, dzięki czemu mamy gwarancję, że zachowają one dobry wygląd na długi czas.

Oszczędność i komfort cieplny w jednym

Zamontowanie termostatu pokojowego to również bardzo dobry sposób na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie, które nie czarujmy się, pochłaniają najwięcej rodzinnego budżetu. Możliwość obniżenia temperatury ma czas nieobecności lub snu sprawia, że zużycie paliwa potrzebnego do ogrzania pomieszczenia zmniejsza się. Co za tym idzie, modeluje to również koszty. Doskonałą opcją jest również możliwość zaplanowania ogrzewania na cały tydzień – ten zabieg zaoszczędzi nie tylko wiele czasu, ale też sprawi, że oszczędności będą również w ciągu dnia (na przykład w czasie pobytu w pracy). Nie da się więc ukryć, że montaż termostatu to dobra inwestycja zarówno ze względu na oszczędności jak i wygodę i komfort.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Jaką pergole wybrać

Read Next

Jak napisać pracę z ekonomii i nie zwariować

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments