Retro cegła – modny element w Twojej łazience

Płytki ze starej cegły szturmem wdarły się do naszych salonów, kuchni, sypialni czy przedpokojów. Zdecydowanie rzadziej spotykamy je w łazience. Z czego to wynika? Czy czerwona cegła może zastąpić klasyczne płytki ceramiczne, do których wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni? Sprawdźmy to.

Stara cegła – czy rzeczywiście sprawdzi się w łazience?

Wbrew powszechnemu przekonaniu płytki ceglane doskonale sprawdzą się w łazience. To, czego bezwzględnie powinniśmy dopilnować to impregnacja cegły. Czynność ta ma niebagatelne znaczenie przede wszystkim dla trwałości materiału, jak również jego estetyki.

Impregnacja płytek z cegły rozbiórkowej tworzy na ich powierzchni „płaszcz ochronny”, który hamuje przenikanie wody, pary wodnej, a w konsekwencji ogranicza wchłanianie wilgoci. Na tym jednak nie koniec. Impregnacja starej cegły sprzyja także utrzymaniu czystości w łazience, stanowiąc barierę, przez którą nie są w stanie przeniknąć preparaty kosmetyczne, takie jak mydło czy szampon do włosów. Korzyścią płynącą z impregnacja cegły dekoracyjnej jest ponadto zachowanie jej pożądanego koloru.

Czerwona cegła na ścianę – jak rozplanować jej położenie w łazience?

Jak widać, stara cegła z rozbiórki, odpowiednio zaimpregnowana, może śmiało zdobić nasze łazienki. Co więcej, nie ma żadnych przeciwskazań, aby płytki ceglane zastosować na ścianie przy umywalce lub w strefie prysznicowej, a więc dokładnie tam, gdzie pojawia się woda i kosmetyki do mycia.

Warto jednak wiedzieć, że cegła ozdobna uchodzi za materiał wizualnie ciężki. Użyte w dużej ilości płytki ceglane w małej łazience mogą spowodować, że pomieszczenie optycznie zmniejszy się. Choć wcale nie jest to regułą – nawet w niewielkich łazienkach w bloku inwestorzy decydują się na zastosowanie czerwonej cegły nierzadko połączonej z czernią lub szarością.

Cegła na podłogę – świetna alternatywa dla tradycyjnych płytek ceramicznych

Cegła może zdobić zarówno ściany, jak i podłogę! Jeśli nadal nie jesteś przekonany do wykorzystania płytek z cegły na ścianach swojej łazienki, to może warto rozważyć opcję położenia ich na podłodze?

Płytki z cegły na podłogę doskonale odnajdują się w aranżacjach industrialnych i rustykalnych – materiał ten jest tam bardzo, ale to bardzo mile widziany! Szczególnie dobrze prezentuje się, gdy połączymy go z betonem czy drewnem.

Przekonałeś się do użycia cegły w łazience? Sprawdź ofertę polskiego producenta płytek z prawdziwej cegły: www.e-cegla.pl. Wybierz produkt idealny do swojego wnętrza i stwórz oryginalną aranżację z cegłą w roli głównej!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Najlepsze zlecenia budowlane w sieci krok po kroku

Read Next

Na czym polega spawanie metodą MIG/MAG?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments