Rodzaje pian montażowych

Piany montażowe stały się produktem wprost niezastąpionym w wykonywaniu prac remontowo-budowlanych. Bez nich trudno wyobrazić sobie szybki i bezpieczny montaż drzwi i okien oraz zachowanie ich odpowiedniej szczelności.

Czym właściwie są piany montażowe?

Nic więc dziwnego, że producenci pian montażowych stale rozszerzają swój asortyment produktów, oferując różnorodne warianty pianek. Pozwala nam to na dopasowanie wyrobu do rodzaju wykonywanych prac oraz warunków, w jakich je przeprowadzamy. Poznajmy więc nowoczesne piany montażowe i ich zalety.

Piany montażowe to jeden z rodzajów produktów chemii budowlanej, który wykorzystywany jest do montowania oraz jednoczesnego uszczelniania drzwi i okien. To nic innego jak pianka poliuretanowa. Zawarte w pianie montażowej składniki, po kontakcie z powietrzem, tworzą rozprężającą się pianę, która zwiększa swoją objętość nawet trzykrotnie. Dzięki temu jest w stanie wniknąć we wszelkie szczeliny i nierówności. Co ważne, piana montażowa posiada strukturę zamkniętych komórek, co sprawia, że jest odporna na działanie wilgoci i skutecznie przed nią chroni.

Rodzaje pian montażowych – kryteria podziału i ich właściwości

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele różnego rodzaju pian montażowych. Dzielimy je według różnych kryteriów. Podstawowym jest ich skład. Wyróżniamy tu piany montażowe jednoskładnikowe oraz dwuskładnikowe. Pierwsze z nich charakteryzują się dużą popularnością, łatwością aplikacji (dostępne są w aerozolu) oraz szybkim czasem schnięcia. Piany montażowe dwuskładnikowe cechują się dużą siłą klejenia i małym przyrostem objętości, dobrze sprawdzają się przy montażu ościeżnic. Drugim kryterium podziału pian montażowych jest temperatura – wyróżniamy tu piany letnie i zimowe.

Mówiąc o rodzajach pian montażowych, warto wspomnieć również podział ze względu na sposób aplikacji. Wyróżniamy tu piany pistoletowe, których zaletą jest możliwość kilkukrotnej aplikacji i większa wydajność oraz piany wężykowe, które niestety często nie mogą być wykorzystane powtórnie. Podczas wyboru piany montażowej powinniśmy pamiętać o cechach poszczególnych ich rodzajów, co pozwoli nam na znalezienie produktu o potrzebnych nam właściwościach.

Producent pian montażowych – na jaką firmę warto postawić?

Poza wyborem odpowiedniego rodzaju pianki, warto zwrócić uwagę również na to, jaka firma zajmowała się jej produkcją. Stawiając na czołowych, znanych producentów piany montażowej, zyskujemy pewność, że ich produkty będą skuteczne w działaniu, a przy tym wydajne. Doświadczeni producenci czerpią nie tylko ze swojej wiedzy, ale również stale ulepszają i unowocześniają swoje produkty, dzięki czemu są one w stanie spełnić oczekiwania użytkowników. Zanim więc dokonamy zakupu, warto sprawdzić co wiadomo o firmie, która wyprodukowała dany wyrób.

Podsumowując, obecnie producenci pian montażowych oferują nam szeroki wybór produktów, z których każdy z nas może wybrać idealne dla siebie rozwiązanie. Wykonując prace remontowo-budowlane warto więc dokładnie zapoznać się z charakterystyką produktu, by znaleźć ten, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Współczynnik oporu dyfuzyjnego w budownictwie. Dlaczego jest tak ważny?

Read Next

Domy drewniane – nowoczesne, funkcjonalne i energooszczędne

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments