Rodzaje wag wykorzystywanych w przemyśle

Przemysł opiera się na precyzyjnych pomiarach w celu monitorowania objętości transportowanej przez ciężarówki. Wagi i systemy ważące są niezbędne do śledzenia ładunków. Jednak przy dostępnej liczbie tych systemów operatorzy obiektów muszą pracować, aby znaleźć odpowiednią wagę lub system ważący dla swoich konkretnych potrzeb. Posiadanie odpowiedniego sprzętu pozwoli profesjonalistom lepiej śledzić ładunek, monitorować nakłady i wyniki podczas transportu

Wagi samochodowe osiowe służą do monitorowania masy pojazdów wywożonych na śmieci, aby upewnić się, że nie są przeciążone. Pojazd z nadwagą może skrócić jego żywotność i uszkodzić drogi, po których jeżdżą. Wagi te podają informacje o osi i masie całkowitej wszystkich rodzajów pojazdów odpadowych, od furgonetek po ciężkie samochody ciężarowe. Wagi są przenośne, dostosowują się do każdego pojazdu i mają niski koszt instalacji.

Wagi podłogowe służą do ważenia odpadów podczas sortowania lub przemieszczania się do i z obiektu. Wagi te zmniejszają możliwość utraty dochodów, która może wystąpić z powodu nieprawidłowego ważenia. Wagi podłogowe można umieścić na poziomej powierzchni podłogi lub w wykopie, w którym górna część skali znajduje się na poziomie otaczającego ją obszaru. Odpady mogą być następnie ładowane bezpośrednio na wagę w celu zważenia, lub operatorzy mogą wjechać kompaktowymi paletami na wagę w celu ich zważenia.

Wagi stołowe mają niewielkie wymiary i ramę i mogą być używane do ważenia towarów do 500 kg. Ze względu na zwarty charakter wagi stołowe są wygodne w użyciu, ponieważ można je łatwo ustawić na stole warsztatowym lub powierzchni. Wagi stołowe są idealne do umieszczania na wysyłce i dokach do rejestrowania ciężarów materiałów przychodzących i wychodzących.

Wagi ciężarowe są najbardziej popularnym i wszechstronnym rozwiązaniem do ważenia stosowanym w gospodarce odpadami i recyklingu. Wagi samochodowe pomagają operatorom upewnić się, że ich pojazdy są napełnione do odpowiedniej pojemności, jednocześnie zapobiegając niebezpiecznemu przeładowaniu. Wagi te umożliwiają dokładne ważenie, a ze względu na trudny charakter operacji są bardzo trwałe, aby wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe i na drodze. Wagi te można zintegrować z technologią identyfikacji radiowej (RFID), aby lepiej śledzić i monitorować działające ciężarówki.

Istnieją trzy główne typy wag samochodowych:

Wagi samochodowe pokładowe: Wagi samochodowe pokładowe zapewniają, że do pojazdu przez cały czas ładowana jest odpowiednia ilością towarów. Pomaga to zmniejszyć ryzyko wypadków i odpowiedzialności, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo. Wagi samochodowe na pokładzie są często zintegrowane z urządzeniami do mapowania GPS i gromadzenia danych, aby zapewnić płynny pakiet informacji dla operatorów zarządzania flotą. Ta technologia pozwala personelowi zajmującemu na kontrolowanie ciężarów podczas jazdy ciężarówek na drodze, identyfikację tras przeładowanych ciężarówek i przeprowadzanie audytów tras przy użyciu różnych pakietów oprogramowania.

Wagi pomostowe: Wagi pomostowe są pod wieloma względami podobne do pełnowymiarowych wag samochodowych. Główną różnicą jest to, że wagi mogą być wykorzystywane do oferowania bardziej złożonych i dopracowanych pomiarów. Dostępne w wielu rozmiarach wagi można dostosować do indywidualnych potrzeb firmy. Są one najczęściej stosowane w branży gospodarki odpadami do oceny ciężarów ciężarówek lub ważenia dużych ilości odpadów.

Przenośne wagi samochodowe: Przenośne wagi samochodowe są w stanie dokonywać pomiarów w locie i mają wbudowaną drukarkę wag samochodowych. Wagi te można zintegrować z systemami śledzenia w celu odzwierciedlenia przepływu pracy ciężarówki, umożliwiając personelowi aktualizację podczas podróży.

Inne rodzaje wag

Wagi kolejowe służą do ważenia ciężkich ładunków odpadowych w pociągach i pojazdach transportowych zamontowanych na szynach lub wagonach bez konieczności ich wykolejenia. Wagi te mogą być używane zarówno do ważenia statycznego, jak i ruchomego. Często wagi kolejowe stosuje się w postaci pokładów modułowych rozmieszczonych w taki sposób, aby pasowały do odległości między kołami pociągu. Wagi kolejowe są często zintegrowane z tagami RFID do cyfrowych systemów wyświetlających i szczegółowego gromadzenia danych, aby ułatwić ważenie, śledzenie i odczyt. Systemy te zapewniają całkowitą masę furgonetki i można je zoptymalizować, aby zapewnić odczyty dla poszczególnych kół i osi.
Różne typy wag kolejowych obejmują statyczne wagi kolejowe, ruchome wagi kolejowe, połączone wagi samochodowe i kolejowe oraz wagi samochodowe cewkowe.

Wagi do wózków widłowych służą do podnoszenia i ważenia dołączonych materiałów na wózku widłowym. Wagi do wózków widłowych umożliwiają kierowcom jednoczesny transport i ważenie towarów. Oprócz śledzenia masy, wagi te można wykorzystać do śledzenia miejsca przechowywania i pochodzenia produktów odpadowych podczas transportu. Są również kompaktowe, co sprawia, że idealnie nadają się do użytku w ciasnych miejscach. Integracja wag wózków widłowych z przyrządami w kabinie, takimi jak skanery kodów kreskowych, umożliwia operatorom wózków widłowych przechwytywanie ważnych danych i przesyłanie ich bezprzewodowo do systemów komputerowych w celu monitorowania w czasie rzeczywistym. Innym rozwiązaniem są wagi paletowe stosowane zamiast tych wag, wtedy wózek stawia palety na takiej wadze.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Czy używane auto w leasing jest korzystną ofertą?

Read Next

Jakie typy lamp dają najwięcej światła we wnętrzach?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments