Rolety wewnętrzne – ciekawe modele i okienne inspiracje

Jednym z istotniejszych czynników przy okazji doboru dodatków do nowo wybudowanego mieszkania są okienne dekoracje. Coraz częściej jednak rezygnuje się z tradycyjnych firan i zasłon na rzecz nowocześniejszego rozwiązania, jakim są rolety wewnętrzne. Dzięki łatwemu montażowi i dużej ilości wyboru różnych rodzajów rolet okiennych, znaleźć można rozwiązanie, które będzie pełniło funkcje estetyczne i jednocześnie poprawi komfort domowników. Czym konkretnie jednak warto kierować się przy okazji doboru rolet wewnętrznych, by wybrać te dobre? Sprawdź, co warto wiedzieć o nowoczesnych dekoracjach okien, w tym głównie roletach okiennych.

Przepuszczalność światła – jak dobrać wewnętrzne rolety pod tym kątem?

Choć światło słoneczne jest niezbędne ludziom do prawidłowego funkcjonowania, to jednak bywa ono uciążliwe, zwłaszcza w okresie letnim, gdy intensywność promieniowania jest tak duża, że praca przy komputerze, oglądanie telewizji czy korzystanie z jakiegokolwiek innego ekranu jest zwyczajnie niemożliwie. Stąd coraz częściej projektuje się domy pod kątem łatwej regulacji światła, jaka dociera do pomieszczenia. Szczególnie jest to widoczne w nowym budownictwie, w którym odchodzi się od firan i zasłon, zastępując je nowoczesnymi roletami dostępnych w różnych konfiguracjach.

Pod względem regulacji ilości światła w pomieszczeniu, rolety są doskonałym rozwiązaniem, które sprawdzi się zarówno w mieszkaniach, jak i domach jednorodzinnych. Przy okazji doboru rolet pod kątem ochrony przed promieniowaniem słonecznym, warto zwrócić uwagę nie tylko na sposób montażu i działanie mechanizmu, ale również materiał z jakiego została ona wykonana, a konkretnie na jej kolor. Jaśniejsza roleta pozwoli rozjaśnić pomieszczenie, z kolei ta w ciemnym kolorze sprawi, że mniej światła będzie docierało do pokoju, co doskonale nada się do sypialni. Pod kątem doboru materiału, dużo możliwości daje roleta rzymska, która może być wykonana z niemal dowolnej tkaniny (syntetycznej, bawełnianej, tiulu czy lnu).

Sposób montażu rolet wewnętrznych

Innym czynnikiem, który warto rozważyć przy okazji wyboru rolet jest sposób ich instalacji. Tego typu konstrukcje kojarzone są zazwyczaj z rolką, na którą nawinięty jest materiał, a całość zamknięta została w specjalnej osłonie. Wówczas mowa jest o roletach kasetowych, których mniejsze wersje (mini rolety), montować można na jednym skrzydle. Ich dużym plusem jest to, że nie wymagają przykręcania, dlatego montaż takich rolet jest wyjątkowo prosty. Na podobnym mechanizmie opierają się rolety dzień-noc do łatwej regulacji stopnia naświetlenia, a także konstrukcje wolnostojące. Te ostatnie rolety zalecane są do osłony dużych konstrukcji okiennych, jednak warto pamiętać, że ich montaż jest nieco bardziej skomplikowany od typowych rozwiązań.

W artykule Rolety okienne – poznaj rodzaje rolet i sposób ich montażu znaleźć można również wzmiankę o roletach plisowanych, które zyskały sobie ogromną popularność ze względu na łatwą instalacją i duży stopień regulacji naświetlenia. Wystarczy przesunąć materiał składany w “harmonijkę” w górę lub dół, aby dostosować się do aktualnej pozycji słońca.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Sztuczna trawa – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Read Next

Waga rzetelnie przeprowadzonej archiwizacji

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments