Rynek luksusowych mieszkań w Gdyni – jak wygląda sytuacja?

Luksusowe mieszkania od dewelopera w Gdyni to bardzo dynamicznie rozwijający się segment nieruchomości w tej części Trójmiasta. Gdynia to pod wieloma względami bardzo atrakcyjne miejsce do pracy i życia, co przekłada się na rosnące zainteresowanie apartamentami o wysokim standardzie.

Ceny nieruchomości premium w Gdyni zbliżone do cen w Warszawie

 W 2017 r. udział mieszkań luksusowych w rynku nieruchomości wynosił 1,5 proc. W I kwartale 2019 r. wskaźnik ten wzrósł do 7 proc., co poskutkowało również podniesieniem cen. Luksusowe nowe mieszkania w Gdyni kosztują niewiele mniej niż w Warszawie – obecnie medialna cena za 1 m kw. kształtuje się na poziomie 20 tys. zł. Dla porównania stawka w stolicy wynosi ok. 32 tys. zł. Za prestiżowe mieszkania od dewelopera w Gdyni oraz w Gdańsku i Sopocie nabywcy płacą przeciętnie ok. 1,5 mln zł.

Second home lepszy niż dom letniskowy

Przedstawiciele firmy Hossa sprzedającej nowe mieszkania w Gdyni zwracają uwagę na bardzo ciekawy trend, który wyraźnie zaznacza swą obecność na rynku nieruchomości premium w Gdyni (i ogólnie w całej Polsce). Jest to rosnący popyt na tzw. second home – czyli luksusowe mieszkania od dewelopera w Gdyni, które służą zarówno do celów wakacyjnych, jak i inwestycyjnych. Wielu osobom wydają się znacznie lepszą opcją niż tradycyjny dom letniskowy. Nowoczesny styl połączony z piękną, atrakcyjną lokalizacją sprawia, że tego typu nowe mieszkania w Gdyni nie tracą w miarę upływu czasu na wartości, więc są znakomitą lokatą kapitału. Znajdujące się w nadmorskich dzielnicach nowe mieszkania w Gdyni o najwyższym standardzie znajdują nabywców już w momencie, kiedy deweloperzy uruchamiają możliwość zakupu.

Zakup nowego mieszkania od dewelopera w Gdyni odpowiadającego wymogom najbardziej zamożnych klientów opłaca się z wielu powodów. Niektórzy kupują je dla siebie i swoich rodzin, inni natomiast kierują się chęcią zysku z tytułu wynajmu (np. sezonowego – na okres wakacyjny) bądź sprzedaży, gdy nieruchomość zyska na wartości.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Przygotowanie procesu produkcyjnego konstrukcji spawanej

Read Next

5 argumentów za wypożyczeniem profesjonalnego odkurzacza budowlanego

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments