Skuteczna renowacja dachów z papy

Przez wiele lat najpopularniejszym sposobem na izolację dachów była papa termozgrzewalna i faktycznie produkt przez wiele lat spełniał swoje założenia. Jednak z biegiem czasu zaczęły powstawać nowe metody hydroizolacji dachów, które okazały się równie dobrymi, a nawet lepszymi sposobami na uszczelnienie dachu.

Właściwości dachów z papy

Papa, jako jeden z najpopularniejszych środków do hydroizolacji dachów ma swoje wady i zalety. Na początku stosowano papę asfaltową, obecnie używa się papy termozgrzewalnej o nieco lepszych właściwościach. Papa jest stosunkowo tanim i łatwym w montażu materiałem izolacyjnym, jednak pewne cechy stawiają ją w cieniu natryskowego systemu Duosil. Papa nie jest odporna na wahania temperatur, a co za tym idzie, porusza się wraz z podłożem. Wielokrotne kurczenie się i rozszerzanie sprzyja powstawaniu pęknięć i mikro szczelin. Kolejne warstwy naprawcze papy dodatkowo obciążają dach, co nie sprzyja słabszym konstrukcjom.

Jak szybko i skutecznie naprawić dach z papy?

Zamiast stosować kolejne warstwy naprawcze z papy, można pokryć dach gumą w płynie. Wystarczy warstwa o grubości 2 mm, aby zaizolować uszkodzoną warstwę papy. Guma w płynie ma właściwości wodoodporne i odporność na promieniowanie UV. Ponadto guma tworzy bezszwową, jednolitą membranę, która jest wysoce elastyczna i nie jest narażona na ewentualne pęknięcia. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba stosować kolejnych warstw papy, które obciążają dach. Guma jest więc szybkim i trwałym sposobem na naprawę dachów z papy.

Alternatywne rozwiązanie dla papy – system Duosil

Obecnie hydroizolacje papą są wypierane przez izolacje natryskowe systemem Duosil. System wykorzystuje pianę PUR oraz gumę w płynie, które są aplikowane metodą natryskową przez specjalny agregat hydrodynamiczny. Taka podwójna warstwa izolacji daje gwarancję na bezwzględną szczelność. Izolacje systemem Duosil są nieco droższe i do aplikacji potrzeba wykwalifikowanej ekipy, jednak nie obciążają konstrukcji, są w pełni przyjazne środowisku naturalnemu, a przy tym zwiększają sprawność energetyczną domu.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Odbiór mieszkania od dewelopera – wszystko, co trzeba wiedzieć

Read Next

Jak znaleźć pracę po studiach?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments