Sposoby na zadaszenie tarasu.

Taras w domu to duże udogodnienie dla domowników i ozdoba samego budynku. W sezonie letnim spędzamy na nim wiele czasu, spotykamy się przy grillu z rodziną i znajomymi, bujamy się na huśtawce lub hamaku z książką w ręku. Długie przebywanie na tarasie w pełni słońca, może jednak być bardzo uciążliwe i skończyć się udarem słonecznym, co jest bardzo niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci. Warto zawczasu zastanowić się nad koncepcją przyszłego zadaszenia, by w pełni cieszyć się z przebywania na świeżym powietrzu, nie martwiąc się, że przegrzeje nas słońce, zawieje wiatr albo dopadnie deszcz. Jak zatem można skutecznie zadaszyć taras?

Pergole – praktyczne i nowoczesne rozwiązanie.

Pergole to zdecydowanie dobry wybór na każdy taras. Stanowią świetną barierę przed słońcem, deszczem oraz wiatrem, sprawdzą się doskonale w każdych warunkach pogodowych.

Konstrukcja pergoli, w której wykorzystano rynny i system odprowadzenia deszczówki, daje możliwość przebywania na tarasie nawet podczas ulewy. Pergole charakteryzują się bardzo solidnym wykonaniem, odpornym na silne porywiste wiatry, dają duże możliwości w urządzaniu przestrzeni dzięki wysięgowi nawet do 7 metrów. Funkcja zwijania materiału, który tworzy osłonę pergoli jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Dodatkowe udogodnienia to możliwość zamontowania oświetlenia LED oraz pełnej automatyki słoneczno-wiatrowej, a także możliwość zabudowy boków pergoli, co zapewni komfort wypoczynku w chłodniejsze dni.

Markiza – tradycyjna ochrona przed słońcem.

Markiza to chyba najpopularniejszy sposób ochrony przed działaniem promieni słonecznych. Stanowi ochronę przed słońcem zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.

Konstrukcja markizy jest niezwykle wytrzymała dzięki zastosowaniu ekstrudowanego aluminium malowanego proszkowo, co daje jej ochronę przed odbarwianiem się. Dodatkowo, odpowiednio zaimpregnowane tkaniny nie nasiąkają wodą, przez co nie niszczeją i są odporne na działanie pleśni. Warto zaznaczyć, że materiał markizy odbija do 95% ciepła, natomiast w chłodne dni zatrzymuje pod nią nagrzane powietrze. Są niezwykle łatwe w obsłudze, można je dopasować do każdego wystroju tarasu dzięki bogatej kolorystyce.

Co zatem wybrać – pergole czy markizy?

Wybór pomiędzy pergolami a markizami jest kwestią indywidualną, zależną od naszych oczekiwań i potrzeb.

Pergole z pewnością są inwestycją znacznie kosztowniejszą ze względu na swoją konstrukcję, o wiele bardziej rozbudowaną niż w przypadku markiz. Dają również większe możliwości w dostosowaniu osłony do swoich potrzeb, chociażby przez możliwość zabudowy bocznej czy montażu oświetlenia ledowego na listwach. Jeżeli jednak wszystkie te udogodnienia są dla nas zbyteczne, zdecydujmy się na markizę, która równie dobrze chroni przed zbyt dużym nasłonecznieniem, a zastosowanie specjalnie impregnowanych materiałów gwarantuje nam jej długą żywotność.

Duży wybór osłon tarasowych oferuje sklep Solaro.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jak udrożnić rury kanalizacyjne?

Read Next

Jak wybrać firmę budowlaną?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments