Sprawdź, jak promować swoją firmę w mediach społecznościowych

Przeważająca większość współczesnych przedsiębiorstw wie, jak istotne jest posiadanie profilu w mediach społecznościowych. Znaczne grono jednak nadal błędnie uważa, że to wystarczy i nie przywiązuje zbytniej uwagi do publikowanych treści, częstotliwości komunikatów czy budżetu reklamowego. To wszystko prędzej czy później zaczyna odbijać się na stopniu zaufania do marki, a ostatecznie nawet na wysokości zysków.

Warto tu być

Najlepszy profil to taki, który po prostu chce się odwiedzać. Zadbajmy więc o to, by regularnie publikować ciekawe i wartościowe treści. Możemy pisać o naszych dotychczasowych osiągnięciach i projektach, przedstawiać pracowników, opowiadać ciekawe historie z życia firmy. Nie zapominajmy przy tym, że oprócz słowa powinniśmy użyć także obrazu. Zdjęcie, film, ciekawa infografika. Ważne, aby cała treść była spójna i interesująca dla naszego odbiorcy.

Dostosować przekaz

Postarajmy się na moment popatrzeć na nasz profil oczami potencjalnych klientów. Zanim coś opublikujemy, zerknijmy jeszcze raz na przygotowane treści. Czy na pewno zainteresują naszych odbiorców? Jeśli pojawiły się wątpliwości, pracujmy dalej. Nie sztuką jest dodawać kilkanaście nic niewnoszących postów tygodniowo. Postawmy na jakość, a nie ilość.

Bez budżetu ani rusz

Duże zasięgi organiczne nadal są możliwe do osiągnięcia, ale ich zdobycie nie jest takie proste. Dlatego warto wspomagać się płatną kampanią. Reklama Facebook może przynieść nam naprawdę duże korzyści, o ile oczywiście prawidłowo ją ustawimy. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki cel powinniśmy wybrać, gdzie dokładnie kierować treści i jak opisać grupę docelową, powinniśmy zgłosić się do specjalistów. Dom mediowy lub agencja reklamowa mogą okazać się w tym przypadku nieocenione.

Zadbać o otoczkę

Profil firmy w social mediach to nie tylko posty. Na nasz wizerunek składa się wszystko – od zdjęcia w tle, przez opis przedsiębiorstwa aż do komentarzy pod wpisami. Zadbajmy więc o każdy szczegół. Poświećmy trochę czasu na stworzenie oryginalnego zdjęcia w tle, które będzie spójne z miniaturką na profilu. Nie zapominajmy także o tym, by napisać kilka zdań o tym jak pracujemy i co oferujemy. Najtrudniejsze zadanie to oczywiście odpowiedzi na komentarze. Te bowiem nie zawsze będą miłe. Niezależnie od ich treści, nie możemy dać się ponieść emocjom. Spokojna rozmowa (najlepiej przeniesiona z komentarzy do wiadomości prywatnej) to szybka droga do rozwiązania sprawy.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Systemy transakcyjne – jak wybrać idealne rozwiązanie do swojego e-commerce?

Read Next

Ochrona przeciwwybuchowa w budynkach

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments