STIGA Multiclip: kosiarki, które odżywiają trawnik

Kosiarki z serii Multiclip naprawdę ułatwiają koszenie i pielęgnację trawnika. Już nie musisz co chwilę opróżniać kosza pełnego trawy, zastanawiać się, w jaki sposób zutylizować ścinki czy poszukiwać najlepszego nawozu odżywiającego glebę w ogrodzie. Pokos sam w sobie doskonale sprawdzi się w tej roli! W trakcie mulczowania ścięta trawa zostaje rozdrobniona, a następnie rozrzucona na powierzchni trawnika jako cenne źródło substancji odżywczych. Dzięki temu ogród zawsze wygląda perfekcyjnie, a Ty zyskujesz więcej czasu na wypoczynek.

Kosiarki z serii Multiclip naprawdę ułatwiają koszenie i pielęgnację trawnika. Już nie musisz co chwilę opróżniać kosza pełnego trawy, zastanawiać się, w jaki sposób zutylizować ścinki czy poszukiwać najlepszego nawozu odżywiającego glebę w ogrodzie. Pokos sam w sobie doskonale sprawdzi się w tej roli! W trakcie mulczowania ścięta trawa zostaje rozdrobniona, a następnie rozrzucona na powierzchni trawnika jako cenne źródło substancji odżywczych. Dzięki temu ogród zawsze wygląda perfekcyjnie, a Ty zyskujesz więcej czasu na wypoczynek.

Jakie korzyści przynosi regularne mulczowanie trawnika?

Mulczowanie jest najbardziej ekologiczną metodą utrzymania trawnika w doskonałej kondycji. Nawóz w postaci pokosu zaspokaja do 25% rocznego zapotrzebowania trawnika na substancje odżywcze. Ponadto: ogranicza parowanie wody z gleby i darni, zapobiega erozji gleby, spowalnia wzrost chwastów. Mulczowanie to także najlepszy sposób na zmniejszenie ilości odpadów ogrodowych; szacuje się, że przez rok koszenia trawnika o powierzchni 1000 m² wytwarzanych jest ok. 2 ton pokosu.

W jaki sposób przeprowadzić zabieg mulczowania? Przeczytaj: „Mulczowanie trawy: intensywna odbudowa kondycji trawnika po zimie”

Jakie korzyści przynosi regularne mulczowanie trawnika?

Czym wyróżniają się kosiarki przeznaczone do mulczowania trawnika?

Kosiarka wyposażona w system mulczujący umożliwia jednoczesne precyzyjne pocięcie skoszonych źdźbeł i równomierne rozłożenie pokosu na całej powierzchni trawnika. Tym samym pozwala na zaawansowaną i łatwą w przeprowadzeniu pielęgnację trawnika (bez wysiłku i konieczności wykorzystywania dodatkowych narzędzi ogrodniczych). Dzięki temu znacznie skraca czas pracy w ogrodzie.

Urządzeniami, które zapewniają sprawne i łatwe mulczowanie trawy niezależnie od wielkości ogrodu są nowoczesne kosiarki z serii Multiclip. Model 47 S AE, zasilany wydajnym akumulatorem, zaprojektowany został z myślą o pracy w niewielkim ogrodzie. Pod względem efektywności 47 S AE nie ustępuje swoim spalinowym odpowiednikom. Pracuje jednak znacznie ciszej i nie generuje spalin czy innych zanieczyszczeń. Urządzenie to jest więc w pełni przyjazne środowisku naturalnemu. Multiclip 50 S o szerokości roboczej 48 cm i 47 SQ B o szerokości roboczej 45 cm przeznaczone są do pracy w średniej wielkości ogrodach o powierzchni od 900 do 1600 m². Natomiast Multiclip PRO 53 SB o szerokości roboczej 51 cm doskonale sprawdzi się na dużej działce o powierzchni od 1600 do 2300 m².

Wszystkie wspomniane modele kosiarek zostały wyposażone w innowacyjną technologię rozdrabiania pokosu: skoszone źdźbła trawy, wskutek zawirowań powietrza, kilkukrotnie krążą pomiędzy specjalnie zaprojektowanym ostrzem kosiarki a jej korpusem o aerodynamicznym kształcie. Wielokrotnie cięte ścinki trawy, przyjmują postać drobnicowego mulczu, który zostaje równomiernie rozrzucony na powierzchni ogrodu. Tam ulega rozkładowi do postaci naturalnego nawozu (cennego źródła makro- i mikroelementów utrzymujących trawnik w dobrej kondycji).

Poprawne przeprowadzenie zabiegu mulczowania uwarunkowane jest jednak nie tylko przez zaawansowany technicznie system tnący. Równie ważna jest funkcja regulacji wysokości koszenia. Dzięki niej możesz swobodnie kontrolować ilość pokosu pozostawianego na powierzchni trawnika. Pamiętaj: większa liczba stopniowania wraz z szerokim zakresem ustawiania wysokości koszenia umożliwiają dokładne dostosowanie pracy kosiarki do panujących warunków. Kosiarki STIGA Multiclip posiadają 5-stopniową skalę wysokości koszenia w zakresie: 31-80 (modele: 47 S AE i 47 SQ B), 37-75 mm (model 50 S) oraz 30-65 mm (model PRO 53 SB). Centralna regulacja wysokości to kolejne udogodnienie zwiększające komfort pracy. Dzięki niej za pomocą jednej dźwigni szybko i bez problemu ustawisz preferowaną wysokość koszenia.

Jakie dodatkowe cechy wyróżniają kosiarki z serii Multiclip?

  • kształt korpusu i noży tnących minimalizuje poziom hałasu,
  • system antywibracyjny eliminuje ryzyko „odbicia” maszyny od trawnika,
  • lekka konstrukcja i wygodny uchwyt transportowy zwiększają mobilność maszyn,
  • napęd na przednie koła ułatwia manewrowanie (model 47 S AE).

Pracując z kosiarkami mielącymi STIGA Multiclip, nauczysz się pomysłowo wykorzystywać ściętą trawę. Przekonasz się, jak doskonale sprawdza się w postaci ściółki pod rabaty kwiatowe czy ekologicznego nawozu odżywiającego trawnik. Z pomocą wielofunkcyjnych kosiarek mielących każdy, nawet niewielki trawnik, staje się wielkim powodem do dumy!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Ceny doniczek produkcyjnych – jak wpływają na twoje plany?

Read Next

Jak pozbyć się odpadów budowlanych zgodnie z prawem?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments