Stół do jadalni i salonu nie tylko powinien dobrze wyglądać ale i być praktyczny

Wspólny posiłek z bliskimi to nie tylko czynność, polegająca na zadbaniu o podstawową potrzebę zaspokojenia głodu. To również sytuacja, która sprzyja socjalizacji, zacieśnianiu więzi, wymianie doświadczeń i spędzaniu jakościowego czasu z ludźmi, którzy są dla nas najważniejsi. Jak zadbać o to, żeby stół do jadalni i salonu łączył domowników, zapewniał im komfort i rzeczywiście zdobił przestrzeń?

Stół dębowy do salonu i do jadalni – kwestia materiału

Podstawową sprawą jest wybór odpowiedniego materiału, z którego wykonany zostanie mebel. To od tworzywa zależy to, jak mebel będzie prezentował się po latach. Stół służy nie tylko do spożywania posiłków. Wielu domowników wykorzystuje go jako dodatkowy blat, na którym przyrządzają dania. Kontakt z jedzeniem i z płynami jest więc nieunikniony. Mebel musi być wykonany z materiału, który łatwo się czyści i jednocześnie jest odporny na uszkodzenia, zarysowania itp. Dąb sprawdzi się tutaj idealnie. To jeden z najtwardszych gatunków drewna. W efekcie świetnie zniesie codzienne zabiegi pielęgnacyjne oraz intensywną eksploatację. Jeśli zależy nam na zwiększonej wytrzymałości mebla, wybierzmy stół do jadalni lub do salonu z drewna litego. Taki mebel stworzony jest z jednego kawałka tworzywa, dzięki czemu wyposażenie charakteryzuje się bardzo atrakcyjnymi parametrami związanymi z wytrzymałością.

Jak wybrać idealny stół drewniany dębowy?

Tworzywo, z którego wykonany jest stół, to tylko jeden z wielu parametrów mebla, na który musimy zwrócić uwagę przy zakupie. Nie możemy zapomnieć również o takich kwestiach jak:

1. Design

Stoły z litego drewna to bardzo różnorodne produkty. Może wydawać się, że rozwiązania stworzone z tego samego gatunku tworzywa, będą do siebie podobne. Nic bardziej mylnego. Projektanci nowoczesnych rozwiązań zwracają uwagę na to, żeby każdy mebel miał swój wyjątkowy styl. Najprostszym sposobem, żeby nadać stołom drewnianym do salonu i do jadalni designerskiego charakteru, jest zadbanie o to, jak prezentuje się stelaż. Ten element może występować w przeróżnych kształtach. W takich sklepach jak np. Desiq, spotkamy się więc zarówno z rozwiązaniami bardzo minimalistycznymi, jak też z ozdobnymi stelażami, stworzonymi z plątaniny metalowych elementów. Meble z litego drewna mogą stać się więc piękną ozdobą, co jest szczególnie ważne, jeśli stół umieszczamy w salonie.

2. Rozmiar mebla

Wymiary stołu uzależniamy przeważnie od wielkości pomieszczenia, którym dysponujemy. Weźmy pod uwagę również to, ile osób będzie korzystać z tego mebla. Mowa nie tylko o domownikach, ale też o ewentualnych gościach. Idealny stół z litego drewna powinien pozwolić nam nie tylko na bezproblemowe zorganizowanie kolacji wśród najbliższych członków rodziny, ale też na zaproszenie kilku znajomych na obiad.

Stół to podstawowe wyposażenie każdego mieszkania. Cena rozwiązania stworzonego z litego drewna jest wyższa niż cena mebli z tworzyw sztucznych, ale taki naturalny stół odwdzięczy się nam przepięknym wyglądem, wysoką odpornością na uszkodzenia i przez wiele lat będzie zdobić nasze mieszkanie.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Geodeta Warszawa

Read Next

Szyby dekoracyjne – sprawdź rozwiązania

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments