Studnie głębinowe, wiercenie studni – co musisz wiedzieć

Studnie głębinowa to dobre rozwiązanie zarówno dla gospodarstw domowych jak i przedsiębiorstw przemysłowych. Posiadanie własnego ujęcia wody w formie studni głębinowej to nie tylko rozwiązanie w przypadku braku dostępności sieci wodociągowej. Na własną studnię warto się zdecydować nawet jeśli planuje się podłączenie do lokalnej sieci wodociągowej. Podłączeni się do sieci wodociągowej możliwe jest dopiero po ukończeniu budowanego domu czy też innej inwestycji budowlanej. Dostęp do wody potrzebny jest już przy samej budowie. Posiadanie własnej studni, zarówno przydomowej jak i przemysłowej niesie wiele korzyści takich jak: jakość wody, oszczędność, niezależność, niezawodność, bezpieczeństwo.

Dla kogo studnie głębinowe

Studnie głębinowe to dobre rozwiązanie zarówno dla gospodarstw domowych jak i przedsiębiorstw przemysłowych. Posiadanie własnego ujęcia wody w formie studni głębinowej to nie tylko rozwiązanie w przypadku braku dostępności sieci wodociągowej. Na własną studnię warto się zdecydować nawet jeśli planuje się podłączenie do lokalnej sieci wodociągowej. Podłączeni się do sieci wodociągowej możliwe jest dopiero po ukończeniu budowanego domu czy też innej inwestycji budowlanej. Dostęp do wody potrzebny jest już przy samej budowie. Posiadanie własnej studni, zarówno przydomowej jak i przemysłowej niesie wiele korzyści takich jak: jakość wody, oszczędność, niezależność, niezawodność, bezpieczeństwo.

Co musisz wiedzieć przed wierceniem studni

Jeżeli podjęliśmy już decyzję o posiadaniu własnej studni głębinowej warto powierzyć to wiercenie profesjonalnej firmie, jak np. uznanej i doświadczonej jasielskiej firmie Ekowiert. Przed rozpoczęciem odwiertów pod studnie, firma przeprowadza profesjonalną analizę i wycenę inwestycji.

Dokładnie przeprowadzona analiza oraz badania geologiczne pozwala na określenie kluczowych aspektów studni, takich jak głębokość odwiertu, długość filtra, głębokość posadowienia filtra i średnica rur. Podstawowe badania geologiczna umożliwiają określenie budowy geologicznej oraz warunków hydrologicznych na danym obszarze oraz występowanie warstw wodonośnych, które są podstawą lokalizacji i umiejscowienia studni.

Ekowiert oferuję lokalizację poziomów wodonośnych przy użyciu map hydrogeologicznych, własnej bazy danych, a także doświadczenia radiestety (różdżkarz). Dzięki temu zastosowaniu firma może precyzyjnie i dokładnie dokonać analizy dostępności wody.

Umiejscowienie i lokalizacja studni

Przy lokalizacji i umiejscowieniu studni najważniejszym kryterium jest uwzględnienie dostępność warstwy wodonośnej oraz bezkolizyjność, a także odległość od możliwych źródeł zanieczyszczeń.

Ważne, aby pamiętać aby odwierty pod studnie były realizowane zgodnie z przepisami rozporządzenia ministerialnego, które określa minimalne odległości od takich obiektów jak: granica działki, rów przydrożny, szambo czy też kanalizacja.

Zgodnie z rozporządzeniem ujęcie wody musi być co najmniej:

  • 5 m od granicy działki;
  • 7,5 m od osi rowu przydrożnego;
  • 15 m od zbiornika gromadzenia nieczystości;
  • 30 m od najbliższego przewodu rozsączającego kanalizacji indywidualnej, jeśli odprowadzane są do niej ścieki oczyszczone biologicznie w stopniu określonym w przepisach dotyczących ochrony wód;

Jaki jest kosz studni głębinowej

Na koszt wiercenia studni głębinowej wpływa wiele różnych czynników, przede wszystkim warunki gruntowo-wodne. W zależności od tego jak płytka jest warstwa wodonośna i im większa jest jej wydajność, tym oczywiście koszty studni głębinowej będą mniejsze. Koszt realizacji każdej studni może być inne wszystko determinują powyższe czynniki opisane w analizie i wycenie kosztów. Warunki każdej realizacji powinny być dostosowane indywidualnie do każdej inwestycji.

Profesjonalne wiercenie studni głębinowych

Jeżeli są Państwo zainteresowani posiadaniem własnej studni głębinowej zachęcamy do kontaktu z firmą Ekowiert z Jasła. Firma realizuje zlecenia w województwach: podkarpackie i małopolskie, powiaty, Jasło, Krosno, Sanok.

Decydując się na ofertę firmy Ekowiert otrzymują Państwo profesjonalne podejście do realizacji inwestycji, solidność, staranność i wysoka kultura pracy. Wykwalifikowana kadra firmy posiada wieloletnie doświadczenie w odwiertach studni głębinowych. Dla Ekowiert zadowolenie Klienta jest priorytetem, dlatego każde zlecenie traktujemy indywidualnie, jesteśmy otwarci na formę i warunki realizacji. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo szeroki zakres usług związanych ze studniami głębinowymi, od wiercenia studni, zabudowę, a także czyszczenie i konserwacje.

Firma wykonuje odwierty w każdym terenie, nie stanowi problemu przewiercenie się nawet przez najtwardsze pokłady skalne. Odwierty pod studnie wykonywane są niezależnie od pory roku. Wiercenie studni metodą tradycyjną na płuczkę wodną jak również za pomocą młotka dolnego na sprężone powietrze udarowo-obrotowo.

Dane kontaktowe firmy

Ekowiert studnie głębinowe
Łajsce 176
38-204 Jasło
http://www.ekowiert.com
biuro@ekowiert.com
+48 790 640 166

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Zasady doboru odzieży ochronnej

Read Next

Worki Big Bag – rozmiar, zastosowanie i najważniejsze parametry

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments