Styropian – nie tylko tania termomodernizacja

Styropian sprawdza się nie tylko jako świetny materiał termoizolacyjny ale też w szeregu innych zastosowań. Popularny styropian, czyli polistyren ekspandowany (EPS), to produkt powszechny we współczesnym budownictwie oraz wielu innych dziedzinach życia. To wyjątkowe tworzywo sztuczne może mieć zastosowanie zarówno w przemyśle jak i dla użytkowników indywidualnych.

Styropian – tania termomodernizacja

Płyty styropianowe, tak powszechnie stosowane przy izolacji nowych budynków i termomodernizacji istniejących obiektów, cieszą się swoją popularnością z dwóch powodów.  Po pierwsze, ze względu na dobre właściwości izolacyjne samego materiału, który składa się z polistyrenowych pęcherzyków wypełnionych gazem. Ponadto jest to materiał bardzo lekki i łatwy w obróbce. No i nie możemy zapominać,  też o atrakcyjnej cenie styropianu.

Jakie są rodzaje styropianu?

Najpowszechniejszą formą występowania styropianu są, doskonale wszystkim znane, płyty styropianowe o różnej grubość, wąchającej się od kilku do kilkunastu centymetrów.  Styropian rozróżniany jest też ze względu na cel do jakiego może zostać wykorzystany. Stąd mamy styropian fasadowy, styropian do stropów, posadzek, czy parkingów i garaży. Istnieje specjalny styropian akustyczny oprawiający izolację akustyczną obiektów oraz styropian grafitowy, o podniesionej termoizolacyjności, dzięki czemu możemy osiągnąć te same parametry izolacyjne przy mniejszej grubości izolacji.

Inne zastosowanie styropianu

Styropian to nie tylko produkt przeznaczony do ocieplania budynków, czy poprawiania izolacji akustycznej w obiektach. Ze styropianu wykonywane są elementy dekoracyjne wnętrz, takie jak różnego rodzaju listwy dekoracyjne, sztukaterie czy rozetki sufitowe.  Dekoracje takie są łatwe w montażu, lekkie, a dla finalnego efektu wystarczy je tylko pomalować. Styropianowe kulki wykorzystywane są również jako wypełnienie do mebli, zwłaszcza do dużych siedzisk wykonanych w różnych materiałów. Napełniona polistyrenowymi kulkami pufa to modny i wygodny mebel wypoczynkowy, zwłaszcza dla młodzieży.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Fotowoltaika – najważniejsze informacje

Read Next

Cyklinowanie, czyli renowacja starych podłóg i parkietów

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments