Sucha zabudowa i jej nieograniczone możliwości

Czym jest sucha zabudowa? To nic innego jak nowoczesne rozwiązanie budowlane używane podczas wykańczania wnętrz. Aby wykorzystać pełen potencjał tej technologii, niezbędne jest jednak wybranie właściwego materiału budowlanego. W przypadku suchej zabudowy optymalnym wyborem będą płyty gipsowo-kartonowe. Ich liczne zalety sprawiają, że zakup tego typu płyt jest opłacalną inwestycją. Łatwość obróbki oraz montażu sprawiają, że sucha zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych stosowane jest w wielu różnych obiektach budowlanych.

Podstawowe informacje na temat płyt gipsowo-kartonowych

Z uwagi na uniwersalny charakter tego typu rozwiązania budowlanego, suchą zabudowę wykonaną z takich płyt możemy napotkać zarówno w obiektach biurowych, jak i w budownictwie mieszkaniowym. Projektanci centrów handlowych oraz obiektów sportowych również mogą wykorzystywać tego rodzaju materiały. Zazwyczaj używane są do budowy sufitów podwieszanych albo ścian działowych. Płyty gipsowo-kartonowe służą także do stworzenia zabudowy poddaszy oraz przygotowywania suchych podłóg.

Oprócz gipsowego rdzenia takie płyty posiadają obustronną okładzinę wykonaną z wielowarstwowego kartonu. Poszczególne płyty różnią się licznymi parametrami, najważniejszym, z których jest ich grubość. Podczas dobierania materiałów do suchej zabudowy warto zawczasu zapoznać się z rodzajami dostępnymi w sklepach i hurtowniach budowlanych.

Typy płyt gipsowo-kartonowych, które można napotkać na rynku

Możemy wyróżnić cztery główne rodzaje płyt g-k. Model standardowy sprawdzi się w pokojach, w których wilgotność nie przekroczy poziomu 75%. Tak więc do pomieszczeń, w których panuje większą wilgotność, będziemy potrzebowali płyt wodoodpornych. Za ich pomocą można wykończyć naszą łazienkę.

W sklepach dostępne są także modele o właściwościach ognioodpornych – przydają się podczas tworzenia wysoce skutecznego systemu ochrony przeciwpożarowej. Ostatni z głównych rodzajów płyt gipsowo-kartonowych łączy w sobie właściwości modeli ognioodpornych i wodoodpornych.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Read Previous

Pomysły na dekoracje balkonu

Read Next

Fotowoltaika – najważniejsze informacje

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments