Świece sojowe – 3 powody, dzięki którym je pokochasz

Relaks przy świecach? Brzmi zachęcająco! Oczekujesz, przyjemnego i czystego zapachu? Wypróbuj naturalne świece sojowe, które nie tylko palą się dwa razy dłużej niż inne świeczki, ale są ekologiczne i zdrowe dla naszego organizmu. Poznaj powody, za które je pokochasz.

  1. Świeczki naturalne to zdrowy wybór
  2. Świece sojowe są ekologiczne
  3. Dłuższy czas palenia się świec sojowych

1. Świeczki naturalne to zdrowy wybór

Jedną z głównych zalet świec sojowych jest surowiec, z jakiego zostały one wyprodukowane. Zwykłe świeczki zapachowe są bardzo często produkowane z parafiny. Ta zaś nie jest najlepszym przykładem ekologii oraz zdrowego wyboru.

Jak pokazały niejedne badania, wdychanie parafiny nie jest korzystne dla naszego zdrowia. Oczywiście okazjonalne palenie świec nie jest niczym złym, jednakże po dłuższym czasie może zacząć boleć nas głowa. Parafina nie służy również zwierzętom, które są w naszym otoczeniu.

Ponadto standardowe świece uwalniają szkodliwe związki dla organizmu. Są to przede wszystkim benzen oraz toluen, które wykazują działania rakotwórcze. Dla atmosfery również nie są one bez znaczenia. Kopcenie się świec powoduje uwalnianie się szkodliwego dwutlenku węgla.

2. Świece sojowe są ekologiczne

Jeżeli zależy nam na naszej planecie oraz jesteśmy świadomi tego, jak ważna jest równowaga ekologiczna, sięgniemy bez wahania po świece sojowe. Naturalne produkty, które są pozyskiwane bez niszczenia środowiska oraz zwierząt to ich główne zalety.

Ekologiczne świeczki zapachowe pochodzą z soi z naturalnych upraw, w których nie wykorzystuje się modyfikacji genetycznej. Niezbędny wosk sojowy jest produkowany z utwardzanego oleju z ziaren soi.

W przeciwieństwie do parafiny jest on całkowicie biodegradowalny oraz wolny od toksyn. Dodatkowo jest też bezzapachowy. Dlatego w połączeniu z naturalnymi olejkami eterycznymi pozwala uzyskać tak piękny i bogaty bukiet zapachowy.

3. Dłuższy czas palenia się świec sojowych

Świece sojowe palą się nawet 50% dłużej, aniżeli te wykonane z parafiny. Jeśli knot jest wysokiej jakości, mogą one wypalić się także ze ścianek naczynia. Aby zachować optymalne właściwości olejku, pojedynczy czas palenia nie powinien przekraczać 4 godzin.

Dodatkowo świeczki naturalne z soi palą się przy znacznie niższej temperaturze niż te z parafiny. Dzięki temu nie musimy się bać tym, że dziecko albo my sami poparzymy się woskiem. Również posprzątanie po wylanym olejku jest znacznie łatwiejsze. W przypadku parafiny jest on bardzo gorący i szybko zastyga. Z kolei świeczki naturalne pozwalają na zmycie wosku z każdej powierzchni, wykorzystując zaledwie wodę oraz mydło.

Niższa temperatura palenia ma także przełożenie na intensywność zapachu. Świece sojowe mają większą powierzchnię roztopionego wosku. Dzięki temu zapach łatwiej się uwalnia, a ponadto nie jest on obciążony ciężkim zapachem parafiny.

Świece sojowe a chwila dla Ciebie

Powody, które wymieniliśmy, powinny przekonać Cię do wyboru sojowych świeczek. Dłuższy czas palenia oraz przyjemniejszy zapach sprawi, że będą one nieodłącznym elementem Twojej chwili relaksu. Kąpiel, lektura, czy lampka wina będzie o wiele bardziej magiczna.

Świece sojowe to zdrowy, wegański oraz ekologiczny wybór. Masz przy tym pewność, że zawarte olejki są wyłącznie pochodzenia naturalnego i nie uwalniają do atmosfery żadnych szkodliwych substancji. Również knot świeczki jest bawełniany i niepokryty żadną farbą.

Naturalne świece to dobry prezent zarówno dla bliskiej osoby, jak i dla Ciebie siebie. Bogata gama zapachów pozwoli dobrać idealną nutę aromatyczną. Estetyczny, ładny słoiczek będzie ozdobą w Twoim ulubionym miejscu w domu.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Głośniki łazienkowe jakie wybrać do łazienki w nowoczesnym wydaniu?

Read Next

Podświetlane lustro – sprytny patent i ładny gadżet

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments