Systemy alarmowe Bosch do domu i przedsiębiorstwa

Zabezpieczenie mienia to priorytet dla wielu osób. Decydując się na systemy alarmowe Bosch, możemy zwiększyć jego poziom. Wykorzystując odpowiednio dopasowane rozwiązania można uchronić zarówno swój dom czy mieszkanie, jak również lokal lub budynek w którym znajduje się nasze przedsiębiorstwo.

Systemy alarmowe Bosch dopasowane do potrzeb

W zależności od powierzchni, rozmieszczenia pomieszczeń czy zagrożenia, należy dostosowywać odpowiednie rozwiązania systemów alarmowych. Czasami w zupełności będą wystarczyły czujniki do detekcji ruchu, w innym przypadku niezbędne okażą się bardziej złożone rozwiązania.

Jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań są wspomniane czujek ruchu. Zarówno w domach jak i firmach, często znajdują się po jednej w każdym pomieszczeniu lub nawet po kilka np. w korytarzach z załamaniami. Systemy alarmowe Bosch składają się z kilku rodzajów czujek:

  • czujki przejścia,
  • czujki sejsmiczne,
  • czujki wstrząsu,
  • czujki zbicia szkła.

Nazwy same sugerują, do jakie rodzaju detekcji ostały przeznaczone. W związku z różnicami w wykrywaniu, ich konstrukcje również się nieco różnią. Czujka przejścia będzie reagować na przerwanie wiązki promieni, z kolei czujka wstrząsu zareaguje na drgania. Rozwiązanie to stosuje się, gdy chcemy zadbać o to, by pod naszą nieobecność nie pojawiły się w budynku lub pomieszczeniach, osoby niepowołane.

Systemy alarmowe Bosch to także urządzenia uzbrajające/zamykające. Pozwalają one na odcięcie np. włamywacza od możliwości opuszczenia budynku lub pomieszczenia. Jest to świetne rozwiązanie, gdy posiadamy połączony system alarmowy z czujkami. W ten sposób włamywacz po dostaniu się np. do wnętrza domu, naruszy wiązkę czujki przejścia, która wysyłając impuls do alarmu, uruchomi go (czemu może towarzyszyć głośna syrena), i z automatu zablokować zamki we wszystkich drzwiach i oknach, co uniemożliwi ucieczkę.

Tak rozbudowany system alarmowy połączony z centralą firmy ochroniarskiej (indywidualna decyzja posiadacza takie systemu), pozwala na podjęcie szybkiej reakcji i pochwycenie intruza.

Systemy nagłośnieniowe Bosch również pomogą

W przypadku firmy pomocne mogą się okazać systemy nagłośnieniowe. Pozwalają one na nadawanie komunikatów, które mogą pozwolić np. w usprawnieniu ewakuacji w przypadku pożaru.

W sytuacji gdy mamy do czynienia np. z napadem na placówkę, z bezpiecznego miejsca można nadać komunikaty informujące przestępców o wezwaniu policji lub prośbę o zachowanie spokoju klientów przebywających w placówce. Dodatkowo systemy alarmowe Bosch gdy zostaną uruchomione, wydadzą alarm, co może spłoszyć napastników.

Systemy nagłośnieniowe Bosch znajdą rozwiązanie w wielu sytuacjach. Dzięki możliwości montażu sufitowego, nie będą zajmowały miejsca, ani szpeciły wnętrza odstającymi kolumnami głośnikowymi.

W zależności od potrzeb można zastosować różne rozwiązania umożliwiające ochronę mienia. Wiele z tych produktów znajdziesz na stronie: www.b2b.dts-system.pl

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Salon łazienek Poznań – gresowe płytki drewnopodobne, tradycyjne płytki ceramiczne, płytki kamienne

Read Next

Znajdź dla siebie nowe mieszkanie na Wrotkowie w Lublinie

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments