Sztuczna trawa – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Urządzasz balkon? Zastanawiasz się, czym pokryć podłogę? Rozważasz wykorzystanie sztucznej trawy? Dowiedz się, jakie są wady i zalety tego rozwiązania i jak wygląda pielęgnacja sztucznej trawy na balkonie bądź tarasie.

Sztuczna trawa – czym jest i gdzie się sprawdzi?

Sztuczna trawa to doskonała alternatywa dla popularnych metod wykańczania podłóg tarasów czy balkonów. Zamiast nieco oklepanych już drewnianych desek tarasowych czy też ceramicznych płytek można użyć materiału, który do złudzenia przypomina starannie zadbany trawnik przy domkach jednorodzinnych. Tego typu rozwiązanie niewątpliwie wprowadza przyjemny klimat i ożywia surowe betonowe podesty. Dzięki temu możesz mieć namiastkę wiejskiego ogrodu nawet w centrum wielkiego miasta.

Sztuczna trawa na balkonie i tarasie

Sztuczna trawa dostępna jest w większości marketów budowlanych, a także w Internecie. Jednym ze sklepów internetowych, w których znajdziesz tego typu wykładzinę jest OxideSprzedawana jest najczęściej w rolkach, na metry. To pozwala na jej idealne dopasowanie do rozmiarów balkonu czy tarasu. Sztuczna trawa jest również niezwykle uniwersalna. Doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych apartamentach, jak i balkonach urządzonych w nieco bardziej rustykalnym stylu.

Zalety sztucznej trawy

Jedną z największych zalet tego typu rozwiązania są walory estetyczne. Sztuczna trawa na balkonie prezentuje się nienagannie i przypomina gładki i soczyście zielony trawnik przez cały rok. Ponadto charakteryzuje się odpornością na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, takich jak promienie słoneczne, deszcz czy mróz. Sztuczna trawa daje również szerokie możliwości jeśli chodzi o kształty. Można ją dowolnie przycinać i dopasowywać do konkretnych powierzchni. Jest uniwersalna, pasuje do większości tarasów i balkonów. Kolejnymi zaletami są również: korzystna cena, łatwość w utrzymaniu czystości, a także wygoda użytkowania. Plusem jest również szeroki wybór kolorów i gęstości włosia. Sztuczna trawa wysokiej jakości jest również miękka i przyjemna w dotyku.

Wady sztucznej trawy

Sztuczna trawa wykonana jest z syntetycznego materiału. Jeśli materiał jest niskiej jakości to stąpanie po nim może nie być zbyt przyjemne. Decydując się na rozwiązania najtańsze ryzykujesz sztucznym wyglądem, a także wyjątkowo chropowatą i nieprzyjemną powierzchnią. Nieodpowiedni montaż teżgo typu wykładziny skutkować może również zbieraniem się wody oraz wolniejszym wysychaniem.

Pielęgnacja sztucznej trawy

Pielęgnacja sztucznej trawy jest bardzo prosta. Podstawą jest regularne oczyszczanie jej z zabrudzeń i śmieci. Najlepiej używać do tego celu odkurzacza, a w przypadku silniejszych zabrudzeń ciepłej wody z dodatkiem delikatnego detergentu.

Bardzo istotne jest również oczyszczanie powierzchni znajdującej się pod sztuczną trawą. Zaniedbanie może skutkować problemami z odprowadzaniem wody, co z kolei prowadzić może do pojawienia się pleśni i rozwoju grzybów.

Sztuczna trawa to rozwiązanie dla osób, które pragną na własnym tarasie czy balkonie poczuć się jak w ogrodzie. Od teraz możesz cieszyć się zielenią niezależnie od pory roku!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Cyklinowanie, czyli renowacja starych podłóg i parkietów

Read Next

Rolety wewnętrzne – ciekawe modele i okienne inspiracje

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments