Tapety do pokoju – nadaj wnętrzu charakteru

Jak sprawić, by zwykła ściana nabrała wyrazu i zmieniła się w całkowicie nową powierzchnię? Tapety do pokoju to rozwiązanie, które umożliwi ci zmienić nie tylko wybraną ścianę, ale i całe pomieszczenie. Wybór jest tak ogromny, że każdy może znaleźć coś dla siebie!

 1. Tapety do pokoju: 5 rodzajów tapet
 2. Tapety do sypialni: wady i zalety

Nie będziesz czuł się dobrze we wnętrzu, które nie posiada tego, co nazywamy duszą pomieszczenia. Tę duszę tworzą szczegóły – niewielkie detale, pozornie błahe, które składają się na niepowtarzalną całość.

1. Tapety do pokoju: 5 rodzajów tapet

 • tapety winylowe: tapety tego typu pokrywa warstwa tworzywa sztucznego, zwanego winylem. To dzięki niemu tapety są wyjątkowo odporne na ścieranie, a więc bez problemu można zadbać o ich czystość.
 • tapety ścienne z włókna szklanego: nie tylko nowoczesne, ale i bardzo wytrzymałe. Odporne na ścieranie jak poprzedniczki, a do tego odporne na wilgoć.
 • tapety ścienne flizelinowe: składają się z dwóch warstw. Wierzchnia to papier lub winyl, spodnia to włókna poliestrowe.
 • tapety papierowe: nadają się do salonu, jak i pokoju dziecięcego. Tapeta dla chłopca lub tapeta dla dziewczynek z takiego materiału jest dobrym pomysłem. Jednak należy pamiętać, że te tapety nie należą do wytrzymałych.
 • tapety tekstylne: idealnie pasują do eleganckich wnętrz. Nawet czarna tapeta lub szara tapeta może zdobić – klasyka zawsze jest w cenie!

Jeśli nie wiesz gdzie szukać poszczególnych rodzajów tapet, zajrzyj na pieknetapety.pl, a na pewno będziesz miał w czym wybierać. Wybór ułatwi ci poznanie nie tylko rodzajów, ale też zalet i wad tapety do pokoju.

2. Tapety do sypialni: wady i zalety

Wśród największych zalet tapet, należy wymienić:

 • bogactwo dekoracyjne – szeroki wachlarz możliwości i ogromna różnorodność. Tapety do sypialni pozwolą ci stworzyć klimat pomieszczenia, w którym z radością będziesz się budzić!
 • ukrycie niedoskonałości ścian – ten walor może się przydać szczególnie, jeśli w domu mieszkają małe dzieci lub np. niesforne zwierzątka domowe. Czasem tapeta może z powodzeniem pozwolić na dotrwanie do remontu, lub nawet sprawić, że nie będzie on potrzebny.
 • tapety eliminują z pomieszczeń nieprzyjemny pogłos i poprawiają akustykę wnętrza
 • tapety do sypialni sprawiają, że wnętrze stanie się bardziej przytulne

Wśród wad można jedynie wymienić możliwość zabrudzeń, czy powstawania defektów, szczególnie w wyniku ścierania tapety. Można ten problem wyeliminować, świadomie dobierając rodzaj tapet.

Jednak – jak widać – zalety tapet do pokoju zdecydowanie przeważają.

Poprzedni artykuł

Awaryjne otwieranie mieszkań Gdańsk

Następny artykuł

Toalety przenośne nie tylko na imprezy. Gdzie jeszcze są używane?

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *