Tapety do pokoju – nadaj wnętrzu charakteru

Jak sprawić, by zwykła ściana nabrała wyrazu i zmieniła się w całkowicie nową powierzchnię? Tapety do pokoju to rozwiązanie, które umożliwi ci zmienić nie tylko wybraną ścianę, ale i całe pomieszczenie. Wybór jest tak ogromny, że każdy może znaleźć coś dla siebie!

 1. Tapety do pokoju: 5 rodzajów tapet
 2. Tapety do sypialni: wady i zalety

Nie będziesz czuł się dobrze we wnętrzu, które nie posiada tego, co nazywamy duszą pomieszczenia. Tę duszę tworzą szczegóły – niewielkie detale, pozornie błahe, które składają się na niepowtarzalną całość.

1. Tapety do pokoju: 5 rodzajów tapet

 • tapety winylowe: tapety tego typu pokrywa warstwa tworzywa sztucznego, zwanego winylem. To dzięki niemu tapety są wyjątkowo odporne na ścieranie, a więc bez problemu można zadbać o ich czystość.
 • tapety ścienne z włókna szklanego: nie tylko nowoczesne, ale i bardzo wytrzymałe. Odporne na ścieranie jak poprzedniczki, a do tego odporne na wilgoć.
 • tapety ścienne flizelinowe: składają się z dwóch warstw. Wierzchnia to papier lub winyl, spodnia to włókna poliestrowe.
 • tapety papierowe: nadają się do salonu, jak i pokoju dziecięcego. Tapeta dla chłopca lub tapeta dla dziewczynek z takiego materiału jest dobrym pomysłem. Jednak należy pamiętać, że te tapety nie należą do wytrzymałych.
 • tapety tekstylne: idealnie pasują do eleganckich wnętrz. Nawet czarna tapeta lub szara tapeta może zdobić – klasyka zawsze jest w cenie!

Jeśli nie wiesz gdzie szukać poszczególnych rodzajów tapet, zajrzyj na pieknetapety.pl, a na pewno będziesz miał w czym wybierać. Wybór ułatwi ci poznanie nie tylko rodzajów, ale też zalet i wad tapety do pokoju.

2. Tapety do sypialni: wady i zalety

Wśród największych zalet tapet, należy wymienić:

 • bogactwo dekoracyjne – szeroki wachlarz możliwości i ogromna różnorodność. Tapety do sypialni pozwolą ci stworzyć klimat pomieszczenia, w którym z radością będziesz się budzić!
 • ukrycie niedoskonałości ścian – ten walor może się przydać szczególnie, jeśli w domu mieszkają małe dzieci lub np. niesforne zwierzątka domowe. Czasem tapeta może z powodzeniem pozwolić na dotrwanie do remontu, lub nawet sprawić, że nie będzie on potrzebny.
 • tapety eliminują z pomieszczeń nieprzyjemny pogłos i poprawiają akustykę wnętrza
 • tapety do sypialni sprawiają, że wnętrze stanie się bardziej przytulne

Wśród wad można jedynie wymienić możliwość zabrudzeń, czy powstawania defektów, szczególnie w wyniku ścierania tapety. Można ten problem wyeliminować, świadomie dobierając rodzaj tapet.

Jednak – jak widać – zalety tapet do pokoju zdecydowanie przeważają.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Awaryjne otwieranie mieszkań Gdańsk

Read Next

Toalety przenośne nie tylko na imprezy. Gdzie jeszcze są używane?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments